КМДА Київська міська державна адміністрація


Академічна доброчесність – одне з ключових понять для сучасного науковця. Про значущість цього принципу у створенні дослідницького проєкту свідчить той факт, що наприкінці жовтня 2020 року у Європі проходив тиждень академічної доброчесності, а 21 жовтня світова спільнота щороку відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього Дня у 2020  році .

Академічна доброчесність – один із ключових принципів наукового процесу в Україні. У Законі України «Про освіту» є 42-а стаття, котра роз’снює, що таке академічна доброчесність та вказує на механізми пртягнення до академічної доброчесності тих «недоброчесних» «науковців», котрі не дотримуються норм цього закону.

Як завжди, міський етап конкурсу продовжуватиме традицію дотримання норм академічної доброчесності у науковому дослідженні.

Усі роботи, що беруть участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту, перевірятимуться у системі «Антиплагіат», і у разі, якщо хтось зловживатиме можливістю видати чужі думки за свої, така робота буде або знята з Конкурсу,  або оцінена на невисокий бал. Науково-творча конкуренція повинна бути чесною, а юний дослідник – справжнім дослідником, хоча й юним. Відповідальності за чесне ставлення до своєї наукової праці нашим юним науковцям додає те, що вперше за всю історію Конкурсу вони підписують Декларацію академічної доброчесності – документ, у якому вони засвідчують, що у своєму дослідженні не вдавалися до плагіату, та засвідчують своє розуміння того, що у разі виявлення плагіату в роботі, вона може бути знята з Конкурсу. Правове суспільство починається з дотримання правових норм уже з перших кроків громадського життя, а наукові пошуки – це один із кроків реалізації себе як особистості-громадянина.

Київська МАН провела пропедевтичну роз’яснювальну роботу ще до початку Конкурсу, що вважається плагіатом та як його уникнути. Для тих, хто з особистих причин не зміг взяти участь у цих заходах, пропонуємо вашій увазі відео вебінару «Академічна доброчесність як вияв гідності науковця», який було проведено  за підтримки EdCamp Ukraine, USAID_ВзаємоДія, всесвітнього руху Amnesty International Ukraine у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим й Уповноваженим Президента України з прав дитини.

Про те, як дотримуватися принципів академічної доброчесності у своєму науковому дослідженні, розповідала на одній із п’ятихвилинок науки керівник секції «Фольклористика», кандидат філологічних наук Годік Катерина Олександрівна. 

Серед цьогорічних нововведень в організації Конкурсу –  написання його учасниками мотиваційних листів, у яких вони розповідають про те, що для них стало поштовхом до наукових пошуків. Учасники фіналу Всеукраїнського конкурсу у 2020-му році вже ставали авторами цього жанру – і їх листи виявилися настільки цікавими, що Київська МАН видала збірку «Так народжуються відкриття, або чому варто закохатися у науку» - з цієї збірки ви зможете дізнатися, як наші найкращі юні науковці працювали над своїми першими науковими відкриттями.

Минулого року вихованці Київської МАН 14 раз ставали переможцями найпрестижніших міжнародних конкурсів, команда Київської МАН стала абсолютним переможцем Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту. Початок усіх цих здобутків – це ІІ (міський) етап конкурсу. Бажаємо всім, щоб новий конкурсний рік став для всіх врожайним, за умов обов’язкового дотримання норм академічної доброчесності!

Вперше МАНівський конкурс у форматі ЗНО!


 
Доброчесність, прозорість, об’єктивність – головний результат контрольних робіт, проведених Київською МАН  

Прийом робіт на ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУу 2018-2019 н. р. розпочато! 

Про особливості проведення контрольної роботи на ІІ етапі Конкурсу   

Стартував інтелектуальний марафон у Київській Малій академії наук! 

Прозоро та об'єктивно: учні продемонстрували свої знання з географії та біології використовуючи комп’ютерні технології! 

Юні хіміки склали іспити на ІІ етапі у форматі ЗНО! 

НАКАЗ Департаменту освіти і науки  

 

Методичні рекомендації щодо забезпечення академічної доброчесності в закладах загальної середньої та позашкільної освіти

 
З питань організації та проведення ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт ви можете звернутись за телефоном:
(044) 451-73-81 



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.