КМДА Київська міська державна адміністрація


 24 серпня 2019 року Україна відзначає День Незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Акта проголошення незалежності України. Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, якому для розгортання потрібне поглинання України, її матеріальних та людських ресурсів.

 Прагнення до свободи – визначальна цінність українців, що давала наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності.Найвищий вияв свободи поневоленого народу – здобуття незалежності для творення власного майбутнього. 
28 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та відстоювати свободу, захищати власний суверенітет і територіальну цілісність.

 

Програма заходів, присвячених Дню Державного Прапора України та 28-й річниці незалежності України

16 серпня – 15 вересня

Міська виставка квіткових композицій «Спортивна гордість України» (територія Печерського ландшафтного парку), присвячена топ-спортсменам, які прославили Україну на весь світ і є гордістю нації.

Головними героями квіткових інсталяцій стануть видатні українські спортсмени, серед яких: брати Клички, чемпіонка світу з фехтування Ольга Харлан, Яна Клочкова, Лілія Подкопаєва, Андрій Шевченко, Сергій Бубка, Валерій Лобановський, фігурістка Оксана Баюл.

 

19-31 серпня

Фотовиставка до Дня незалежності України «Україно моя» в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця»

 

23 серпня

Церемонії урочистого підняття Державного Прапора України на Софійській площі та біля будівлі Київської міської державної адміністрації, у районах міста

Урочисте вручення паспортів громадянина України юнакам і дівчатам столиці, які досягли значних успіхів у навчанні, спорті, мистецтві (вул. Хрещатик, 36)

Святкова концертна програма до Дня незалежності України в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця»

Мистецький проект «Тобі, Незалежна Батьківщино!» (Софійська площа, 18:00)

Святковий концерт до Дня незалежності України «Незалежна, вишита колоссям, Україна квітуча моя» в парку ім. Тараса Шевченка

Святковий концерт «Квітни, моя Україно!» у парку «Перемога»

Велика районна святкова програма до 28-ї річниці незалежності України  «Україно, моя Україно! Найсвятіша ти пісне моя!» в Голосіївському парку культури і відпочинку ім. М.Т. Рильського

Урочисті та святкові заходи до 28-ої річниці незалежності України (вул. Маршала Тимошенка, 16)

Круглий стіл «Роль шістдесятництва у здобутті незалежності України» в Музеї шістдесятництва – філії Музею історії міста Києва

 

23-24 серпня

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Ти у серці моїм, Україно!» (культурно-мистецький об’єкт «Співоче поле» у Печерському ландшафтному парку), вхід вільний

 

23-25 серпня

Змагання на ретро-автомобілях для встановлення Рекорду України, виставка автомобілів-учасників на алеї Слави від Стели Перемоги до Повітрофлотського шляхопроводу

 

24 серпня

Урочисті заходи за участю керівництва держави та міста на Майдані Незалежності та на алеї Героїв Небесної Сотні

Покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях

Святковий захід з нагоди 28-ї річниці незалежності України біля будівлі Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36, 13:00)

Фестиваль етнічних громад «Етнічний віночок» біля будівлі Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36, 16:00-19:30)

Презентаційна акція «Україна єдина» Київського міського автомотоклубу на вулиці Хрещатик (від вулиці Богдана Хмельницького до бульвару Тараса Шевченка, 15:00-22:00)

Вуличний соціальний фестиваль «Карта мрії – 2019» (вул. Хрещатик, від вул. Прорізної до будівлі головного відділення Укрпошти, 13:00-17:00)

Спортивно-масовий захід «Забіг у вишиванках «Кубок до Дня Незалежності України»(Русанівська набережна – Дніпровська набережна до вулиці Княжий затон, 09:00-13:00)

Всеукраїнський фестиваль з нагоди Дня Незалежності України Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (біля арки Дружби народів, Центральний парк культури та відпочинку м. Києва)

Пішохідні екскурсії «Володимирський шлях Михайла Грушевського» та Урядовим кварталом

Міжнародний фестиваль мистецтв «Діалоги культур» (Літня естрада «Міський сад» в Центральному парку культури і відпочинку м. Києва)

Показ колекції бренду SEREBROVA в рамках концепції «Ukraine Now» (Пішохідний (Парковий) міст через річку Дніпро, 18:00-21:00)

Фестиваль «Відкрита музика міста» на майданчику перед Національним музеєм історії України (вул. Володимирська, 2, 20:00)

Святкові концертні програми у районних закладах культури за участю колективів художньої самодіяльності

Вітрильна регата «День Незалежності» (6-й причал Київського річкового вокзалу, 11:00)

Районне свято за участю колективів самодіяльності закладів культури Дарницького району в регіональному ландшафтному парку «Партизанська слава»

Культурно-мистецький проект «Моя Незалежність» (культурно-мистецький об’єкт «Співоче поле» у Печерському ландшафтному парку, 15:00)

Святкова концертна програма до Дня Незалежності України (Контрактова площа, сквер біля пам’ятника П. Сагайдачному)

Концертна програма до Дня Незалежності України у парку «Відрадний»

 

24-25 серпня

Чемпіонат України зі Стріт Воркаут (біля арки Дружби народів, Центральний парк культури та відпочинку м. Києва)

Богатирський турнір «Матч побратимів 2019» на Контрактовій площі, 14:00

 

25 серпня

Звітний концерт муніципальних творчих колективів (Літня естрада «Міський сад» в Центральному парку культури і відпочинку м. Києва)

Культурно-мистецький захід в рамках Фестивалю «Кримський дім об’єднує серця» на території Пейзажної алеї біля Національного музею історії України

 

28 серпня

Захід, присвячений пам’яті загиблих та зниклих безвісти бійців за незалежність України (Повітрофлотський проспект, 25, 10:00-12:00 та Михайлівська площа, 16:00-17:00)

 

Серпень

Показ фільмів «Сильніше, ніж зброя» та «Михайло Грушевський» у кінотеатрах «Старт», «Факел», «Ліра» (22-23 серпня

Виставка архівних документів «До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України» у читальному залі Державного архіву м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (20 серпня – 3 вересня)

Тематичні просвітницькі заходи у бібліотеках міста Києва з нагоди Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці незалежності України

Проведення у районах Києва спортивних свят, спартакіад, турнірів і змагань з різних видів спорту, присвячених Дню Державного Прапора України та 28-й річниці незалежності України.

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №513/2019 Про відзначення 28-ї річниці незалежності України

 

Історична довідка:

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності. Насправді ж, відбулося відновлення державного суверенітету, за який українці змагалися протягом багатьох століть. Навіть більше – проголошення державної незалежності Україною відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної системи. 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі Український народ абсолютною більшістю голосів підтвердив прагнення жити в самостійній державі.

У країні почалися демократичні перетворення, відбувся поділ державної влади на три гілки. 1992 року законодавчо затверджено державні герб, гімн і прапор України.

 

28 червня 1996 року відбулася ще одна знаменна подія – прийняття Конституції. Основний закон остаточно проголосив Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнав людину найвищою соціальною цінністю і утвердив народовладдя.

У вересні того ж року офіційно введено в обіг національну валюту – гривню, яка неодноразово була грошовою одиницею на українських землях.

Очевидно, що проголошення незалежності України не було випадковим явищем, зумовленим тільки московським переворотом, організованим ГКЧП. Події 1991 року втілили столітні прагнення українців до суверенної держави.

 

У 2013–2014 роках під час Революції Гідності українці відстояли ще й європейський шлях розвитку і засвідчили готовність боротися за нього як за самостійне право вибору та свободи. Натомість Росія, втративши можливість контролювати та використовувати нашу державу, вдалася до злочинної військової агресії. Вона анексувала Автономну Республіку Крим і території східних областей України.

У 2014-му Україна зупинила вторгнення російської регулярної армії та зберегла державність. І нині ми не лише боремося з Росією, а і перемагаємо її – як силою зброї на фронті, так і на дипломатичному напрямі. Попри перевагу ворога, українці зупинили агресора і продовжують рух в напрямі європейської інтеграції.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.