Мова - душа нації, її генетичний код, основа духовного життя народу.
Мова - це той ланцюг, який єднає нас у націю.
27 жовтня, у День української писемності та мови, в закладах освіти міста Києва розпочнеться тематична декада «Українська – код нації», ініційована Департаментом освіти і науки. У закладах освіти відбудуться мовознавчі турніри, літерні проєкти, патріотичні квести, філологічні брейн-ринги, тематичні інтелектуальні ігри та зустрічі з відомими мовознавцями, літераторами та поетами.
27 жовтня стартує онлайн-мовознавчий квест «Мова як серце ідентичності». Київська МАН запрошує перевірити свої знання з морфеміки, правопису, лексики, стилістики тощо.
27 жовтня кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка запрошує старшокласників взяти участь у Мовному марафоні, під час якого учасники можуть перевірити свої знання з української мови та позмагатися з однолітками. Мета заходу – розвиток свідомого прагнення до вивчення української мови, виховання уваги й поваги до рідного слова, популяризація грамотного спілкування.
Триває онлайн-флешмоб «Єдиній, рідній мові – бути!» для учнів 5-9 класів, організований Інститутом післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Захід передбачає запис відео за темою історії української мови та писемності; складання загадок і створення колажів про відомих діячів культури, мистецтва та історії.
На Першому онлайн радіо "Школа" стартують випуски програми "Відкрите життя", присвячені Дню української писемності та мови. 27 жовтня - інтерв’ю з Ольгою Орловою - переможницею конкурсу "Учитель року", вчителем української мови та літератури, директором Економіко-правового ліцею та її колегами. Послухати випуски можна на каналі "Освітяни і батьки" за посиланням (http://onlineradio.school/) або в додатку в Google Play чи в App Store.
Триває онлайн гра Київської МАН «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина» та флешмоб Київського державного будинку художньої та технічної творчості «Говорити українською - це КРУТО».
28 жовтня у Київському палаці дітей та юнацтва відбудеться зустріч з письменницею Оленою Терещенко та презентація її книжки "Громовий амулет".
28 жовтня у Київському палаці дітей та юнацтва у рамках проєкту "Українська музика дітям" звучатиме українська музика у виконанні камерного складу симфонічного оркестру «Київ-Класик», а саме твори Миколи Леонтовича, Мирослава Скорика, Дмитра Бортнянського, Семена Гулака-Артемовського та Євгена Станковича. Диригент Національного академічного театру опери та балету України ім. Т . Шевченка, народний артист України Герман Макаренко розповість юним слухачам про історію створення музичних творів.
31 жовтня Київський міський будинок вчителя проведе заняття з розвитку креативності для молодших школярів «Візерунки української абетки».
2 листопада в Центрі комунікації «VCENTRI HUB: Шевченківський» для учителів української мови розпочинає працювати студія педагогічної майстерності від Центру професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Питоме мовомислення українців».
7 листопада для спільноти учителів української мови відбудеться вебінар Центру професійного розвитку педагогічних працівників «Українська мова – визначна ознака української ідентичності»
У Київському міському центрі дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання триває V літературний конкурс для учнівської молоді м. Києва «Тобі, Україно, моє слово і діло» у 8 номінаціях, зокрема "Оспівую землю свою", "Вірні нащадки славетних пращурів", "Духовні скарби нації" та інші.
Цими днями свій 10-річчний ювілей відзначає мультимедійний проєкт Університету Грінченка СловОпис, що входить в ТОП-5 найпопулярніших вітчизняних ресурсів з просування української мови, згідно з дослідженням популярного загальноукраїнського видання Детектор медіа.
30 листопада у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбудеться VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми літературознавства і мовознавства».
До 6 листопада триває подання робіт на ІІІ Всеукраїнський конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві», організатор якого є Київський університет імені Бориса Грінченка за сприяння Департаменту освіти і науки. Всеукраїнський конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві» – це відкритий творчий захід, який проводиться серед учнів 9–11 класів та студентів ліцеїв, коледжів.
Нагадуємо, що напередодні 24 жовтня для освітян міста відбулася онлайн-зустріч «Застосування державної мови в освітньому процесі» за участю Тараса Креміня, Уповноваженого із захисту державної мови та Сергія Рябенка, начальника відділу юридичного забезпечення.
25 жовтня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрово відбувся воркшоп Київської Малої академії наук «Криптографія українського слова» спільно з Всеукраїнською асоціацією закладів мистецької освіти, Академією патрульної поліції та Громадською організацією “Прогресильні”.
25 жовтня на радіо «П.О.Р.Ш.» звучала Горчакова Євгенія - випускниця Київської МАН, авторка дослідницького проєкту "Проблема мовної стійкості сучасних українців".
26 жовтня відбувалась наукова дискусія учнівської молоді «Мова – зброя перемоги», організована Київською Малою академією наук спільно з Департаментом освіти і науки та Музеєм історії міста Києва.