КМДА Київська міська державна адміністрація


Пільгові категорії при зарахуванні у дошкільні навчальні заклади Києва

 
 ДокументСтатті, пункти та редакція
Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року №86 «Про внесення змін до постанови Кабінети Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305»Пункт 10. Встановлено, що першочергово до комунальних закладів дошкільної освіти зараховуються діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року №86 «Про внесення змін до постанови Кабінети Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305»

Пункт 10. Встановлено, що першочергово до комунальних закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей
Діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлені діти

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року №86 «Про внесення змін до постанови Кабінети Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305»

Пункт 10. Встановлено, що першочергово до комунальних закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
Діти громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1, 2, 3 категорій).
Діти, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою   

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  

 

Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1

17) Позачергове обов'язкове забезпечення їх дітей місцями у дошкільних закладах незалежно від відомчої підпорядкованості.

Стаття 21. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 2

1) Пільги, передбачені п.17 статті 20.

9) Пільги, передбачені п. 17 статті 20, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорії 2, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Стаття 22. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 3

1) Пільги, передбачені п. 17 статті 20 для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 3. 15) Пільги, передбачені п. 17 статті 20, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3.

Стаття 30. Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам

13) Дітям, зазначеним у статті 27 цього Закону, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, надаються такі компенсації та пільги: … 2) позачергове обов'язкове забезпечення місцями у дошкільних закладах освіти незалежно від відомчої підпорядкованості.

Діти військовослужбовців Національної гвардії України

Закон України "Про Національну гвардію України"

 від 13 березня 2014 року № 876-VII

Стаття 21.  п.2. Військовослужбовці Національної гвардії України користуються правовими і соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", цього Закону, інших актів законодавства.

Діти військовослужбовців
  

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"

Стаття 13. Право військовослужбовців та членів їх сімей на освіту

4. Дітям військовослужбовців за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності.

Закон України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України"

Стаття 18. Правове становище та правовий захист особового складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

1. Соціальний та правовий захист військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та членів їхніх сімей здійснюється відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших законів.

Закон України "Про прокуратуру"

Стаття 49. Матеріальне і соціальне забезпечення працівників прокуратури

На військовослужбовців військових прокуратур поширюються усі передбачені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та іншим законодавством про військову службу соціальні і правові гарантії. 

Закон України "Про Службу безпеки України"

Стаття 27. Соціальний і правовий захист військовослужбовців і працівників Служби безпеки України

Військовослужбовці Служби безпеки України користуються політичними, соціально-економічними та особистими правами і свободами, а також пільгами відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", цього Закону, інших актів законодавства.

Право на пільги зберігається за військовослужбовцями Служби безпеки України, яких звільнено зі служби за віком, через хворобу або за вислугою років.

Діти киян - учасників АТО

Рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року №271/271 "Про надання додаткових гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей"

6. Встановити, що кияни - учасники антитерористичної операції та члени сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, мають право на першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва на підставі заяви одного з батьків або осіб, які їх замінюють, до якої додається: - копія довідки, виданої за формою, визначеною Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413, а для осіб, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції, - документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операцїї, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, оперативних завдань, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, а також інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення).

Діти з особливими освітніми потребами

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг»

 від 06.09.2018 № 2541-VIII

 Стаття 18. Діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.
Діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають дошкільну освіту в обраному батьками комунальному закладі дошкільної освіти
 
Діти, батьки яких є працівниками обраного закладу дошкільної освіти

 Рішення Київської міської ради «Про деякі питання організації зарахування дітей до комунальних закладів дошкільної освіти міста Києва»

від 09.10.2018 № 1741/5805

 Пункт 1. Встановлено, що діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають дошкільну освіту в обраному батьками комунальному закладі дошкільної освіти, та діти, батьки яких є працівниками обраного закладу дошкільної освіти, зараховуються до цього закладу першочергово.
Діти працівників дипломатичної служби

Закон України «Про дипломатичну службу»

від 07.06.2018 2449-VIII

 Стаття 34 п. 3

Дітям працівника дипломатичної служби (або іншого з подружжя), який перебуває у довготерміновому відрядженні або повернувся з нього, у першочерговому порядку надаються місця у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

 

 

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.