КМДА Київська міська державна адміністрація


Поспішайте творити добро…

(З досвіду роботи СЗШ № 306)

Доброчинність є невід’ємною частиною українського суспільства, втіленням чеснот його представників та показником рівня національної свідомості.

З 2006 року у ЗНЗ № 306 міста Києва працює гурток «ДОБРОЧИННІСТЬ». Його було створено за ініціативи учнівського, педагогічного та батьківського колективів школи. Керівником гуртка,  провідником його духовності стала  вчитель історії та правознавства Проценко Віра Семенівна.

Основна мета гуртківців - допомагати людям, які цього потребують, адже   кожен розуміє, що добрий вчинок доповнює скарбницю всесвітньої любові. Керуючись саме такими принципами, юні творці добра натхненно вносять свою частку у велику спільну справу. Тож не дивно, що благодійність об’єднала в єдину родину всіх небайдужих до чужої біди людей: учнів, вчителів, батьків, громадськість району.

Юні благодійники беруть участь у різних доброчинних акціях.

Акція «Подаруй дитині іграшку і надію».

З 2009 року гуртківці відвідують хворих дітей у Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Діти радісно зустрічають школярів, які завжди приходять з подарунками: іграшками, книгами, дисками з мультфільмами, кольоровими олівцями, блокнотами тощо.  Підтримкою для батьків хворих малюків стають  дитячі підгузки, вологі серветки та санітарно-гігієнічні засоби. На свята дарують листівки, малюнки, аплікації з паперу (янголятка), пісні та щирі вітання.

Цього року на Пасхальні свята школярі вперше організували і провели з пацієнтами Центру майстер-клас з розпису писанки.

Традиційно гуртківці збирають благодійні кошти та беруть участь у благодійних виставках-аукціонах «Мистецтво дитячим серцям». Загалом було придбано 5 картин, кошти, від яких використано на придбання медичних інструментів для хворих дітей Науково-практичного медичного центру кардіології та кардіохірургії МОЗ України.  

Акції «Великодній кошик», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», «Яблуко», «Тепло твого серця».

Без сумніву, особливої уваги та підтримки потребують люди похилого віку. Вже декілька років поспіль учні школи допомагають мешканцям Спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів, який знаходиться неподалік від школи. Їх вітають листівками, плакатами, приносять продукти харчування.

Однак, на думку юних благодійників, головне для цих людей - спілкування. Святкові концерти, бесіди з ветеранами війни та праці, вечори спогадів об’єднують покоління, надають людям старшого віку віри та оптимізму.

Також юні благодійники співпрацюють з Приймальником-розподільником для дітей при Головному управлінні МВС України в м. Києві та надають індивідуальну допомогу мешканкам Деснянського району  Іщенко Ользі та Косько Світлані, які мають захворювання опорно-рухового апарату і не можуть самостійно пересуватися.

Гуртківці безмежно вірять у  справу, що започаткували,  і людей, які поруч. І ця віра перетворює їх на самовідданих однодумців.

Тож поспішаємо творити добро…

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.