КМДА Київська міська державна адміністрація


Як рахуватимуть конкурсний бал вступників у 2015 році

Міністерством освіти і науки, зважаючи на звернення працівників приймальних комісій вищих навчальних закладів надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала абітурієнтів приймальними комісіями під час вступної кампанії 2015 року.

Посилаючись на Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році в Міністерстві освіти зазначають, що конкурсний бал вступника є сумою балів за кожен сертифікат ЗНО, середнього бала атестата, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Також до конкурсного бала додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують приймальним комісіям вищих навчальних закладів обраховувати конкурсний бал вступників у 2015 році за наступною формулою: КБ = (K1*П1 + K2*П2 + K3*П3 + K4*П4 + K5*А) + БОУ + БПК, де:

  • КБ – конкурсний бал;
  • П1, П2, П3, П4 - результати складання ЗНО за предметом 1, за предметом 2, за предметом 3, за предметом 4 (або бала за конкурс творчих або фізичних здібностей);
  • А - середній бал документа про повну загальну середню освіту;
  • БОУ – бал за особливі успіхи призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або бал за особливі успіхи призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України.
  • БПК – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу.

При цьому К1 + К2 + К3 + К4 + К5 = 1.

Додаткові бали: БОУ та БПК мають знаходитися у межах від 0 до 10 балів.

У Міносвіти зазначають, що на практиці навчальні заклади можуть встановити конкретні фіксовані значення додаткових балів - до 10, що становитиме до 5% основного конкурсного бала.

Перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, необхідних для вступу та конкретні вагові коефіцієнти, присвоєні кожній зі складових конкурсного бала, повинні міститися в Правилах прийому до вищого навчального закладу.

Міністерством освіти і науки також надано рекомендації щодо обчислення конкурсного бала вступникам, які вступатимуть на основі базової загальної середньої освіти для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

Додатково див.: Лист МОН № 1/9-634 від 09.12.14 "Щодо нарахування конкурсного бала вступникам на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році".

Джерело: Освіта.uaПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.