Головна  →  Зв'язки з громадськістю  →  Учнівське самоврядування

Робота з представниками шкільного самоврядування посіла значне місце в діяльності освітніх закладів міста.

Виховний потенціал учнівського самоврядування в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва надзвичайно потужний: він уводить особистість у світ лідерства, формує соціальні можливості, розвиває самодіяльність й ініціативу дітей, забезпечує здатність самостійно приймати рішення, культивує в учнівської молоді позицію, за якої вона є господарем власних дій.

У 2013-2014 роках Учнівська ліга Києва налічує 379 лідерів учнівських рад, комітетів, парламентів, клубів та інших структур учнівського самоврядування. Координує діяльність лідерів учнівського самоврядування Київська міська рада старшокласників, яка є ініціатором багатьох проектів, конкурсів, акцій.

Учнівське самоврядування в місті Києві працює за програмою «Лідер», що спрямована передовсім на розвиток системи державно-громадського управління освітою. Основними завданнями програми є реалізація інтересів і запитів сучасної молоді, формування активної життєвої позиції.

Програма «Лідер» має великий успіх. Підтвердженням цьому є робота учнівських рад, комітетів, парламентів, клубів та інших структур учнівського самоврядування. Підтримуючи цю програму, ми готуємо соціально активних, ініціативних та патріотично налаштованих молодих людей, які в майбутньому керуватимуть містом, країною.

Програму «Лідер» реалізують через такі проекти: «Навчально-оздоровчі збори «Лідер», «Школа управлінської майстерності», «Бюро захисту прав особистості», «Шкільна преса», «Добро починається з тебе», «Дозвілля. Інтелектуальні та творчі конкурси школярів», «Довкілля. Спорт. Здоровий спосіб життя», «Конференції старшокласників міста», міський фестиваль-конкурс «Маю честь».

Участь у роботі учнівського самоврядування – це той щасливий вік, коли плани амбітні, а мрії сміливі. Успіху в дорослому житті досягає той, хто зберігає вміння мріяти й не зраджує своїм планам.

У рамках проекту «Школа управлінської майстерності» (ШУМ) лідери брали участь в обговоренні найважливіших освітянських документів – Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2011-2022 роки та Стандарту столичної освіти. Під час таких зустрічей у центрі обговорень перебувають питання бачення розвитку української освіти очима сучасної молоді.

У рамках вищезазначеного проекту започатковано проведення Дня учнівського самоврядування в Департаменті освіти і науки, молоді та спорту. Лідери шкільного самоврядування, випробовуючи свої сили в ролі керівників освітянської галузі, цього дня вели прийом громадян, відповідали на звернення батьків та мешканців столиці, опрацьовували нормативно-правові документи, шукали розв’язання освітніх проблем.

Лідерство – не лише плідна праця, а й цікавий, змістовний відпочинок.

За сприяння київської міської влади щороку проводиться Міжнародний навчально-оздоровчий збір лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.

Одним із яскравих прикладів ефективної співпраці Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із громадськістю є діяльність Об’єднання батьків школярів міста Києва та Київської міської ради старшокласників, що були створені 1998 року. Уперше в історії європейської освіти на юридичному рівні було підтверджено й закріплено співпрацю освітян із батьківською та дитячою громадою як рівноправними партнерами в розв’язанні проблем освітянської галузі. Нову модель державно-громадського управління освітою назвали «Київським трикутником». З того часу значне місце в діяльності закладів освіти міста посідає робота з представниками шкільного самоврядування.

Версiя для друку


 

  

 


ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого смоврядування

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Антикорупційний телефон КМДА:
(096) 588-11-88