КМДА Київська міська державна адміністрація


Робота з представниками шкільного самоврядування посіла значне місце в діяльності освітніх закладів міста.

Виховний потенціал учнівського самоврядування в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва надзвичайно потужний: він уводить особистість у світ лідерства, формує соціальні можливості, розвиває самодіяльність й ініціативу дітей, забезпечує здатність самостійно приймати рішення, культивує в учнівської молоді позицію, за якої вона є господарем власних дій.

У 2013-2014 роках Учнівська ліга Києва налічує 379 лідерів учнівських рад, комітетів, парламентів, клубів та інших структур учнівського самоврядування. Координує діяльність лідерів учнівського самоврядування Київська міська рада старшокласників, яка є ініціатором багатьох проектів, конкурсів, акцій.

Учнівське самоврядування в місті Києві працює за програмою «Лідер», що спрямована передовсім на розвиток системи державно-громадського управління освітою. Основними завданнями програми є реалізація інтересів і запитів сучасної молоді, формування активної життєвої позиції.

Програма «Лідер» має великий успіх. Підтвердженням цьому є робота учнівських рад, комітетів, парламентів, клубів та інших структур учнівського самоврядування. Підтримуючи цю програму, ми готуємо соціально активних, ініціативних та патріотично налаштованих молодих людей, які в майбутньому керуватимуть містом, країною.

Програму «Лідер» реалізують через такі проекти: «Навчально-оздоровчі збори «Лідер», «Школа управлінської майстерності», «Бюро захисту прав особистості», «Шкільна преса», «Добро починається з тебе», «Дозвілля. Інтелектуальні та творчі конкурси школярів», «Довкілля. Спорт. Здоровий спосіб життя», «Конференції старшокласників міста», міський фестиваль-конкурс «Маю честь».

Участь у роботі учнівського самоврядування – це той щасливий вік, коли плани амбітні, а мрії сміливі. Успіху в дорослому житті досягає той, хто зберігає вміння мріяти й не зраджує своїм планам.

У рамках проекту «Школа управлінської майстерності» (ШУМ) лідери брали участь в обговоренні найважливіших освітянських документів – Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2011-2022 роки та Стандарту столичної освіти. Під час таких зустрічей у центрі обговорень перебувають питання бачення розвитку української освіти очима сучасної молоді.

У рамках вищезазначеного проекту започатковано проведення Дня учнівського самоврядування в Департаменті освіти і науки, молоді та спорту. Лідери шкільного самоврядування, випробовуючи свої сили в ролі керівників освітянської галузі, цього дня вели прийом громадян, відповідали на звернення батьків та мешканців столиці, опрацьовували нормативно-правові документи, шукали розв’язання освітніх проблем.

Лідерство – не лише плідна праця, а й цікавий, змістовний відпочинок.

За сприяння київської міської влади щороку проводиться Міжнародний навчально-оздоровчий збір лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.

Одним із яскравих прикладів ефективної співпраці Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із громадськістю є діяльність Об’єднання батьків школярів міста Києва та Київської міської ради старшокласників, що були створені 1998 року. Уперше в історії європейської освіти на юридичному рівні було підтверджено й закріплено співпрацю освітян із батьківською та дитячою громадою як рівноправними партнерами в розв’язанні проблем освітянської галузі. Нову модель державно-громадського управління освітою назвали «Київським трикутником». З того часу значне місце в діяльності закладів освіти міста посідає робота з представниками шкільного самоврядування.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.