КМДА Київська міська державна адміністрація


14 травня 2018

XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»

XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»

З 18 по 20 травня 2018 року відбудеться XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 18 травня о 16.00 у Київському палаці дітей та юнацтва.

Прес-конференція організаторів та учасників запланована на 15.00.

Ініціатор цього заходу - Інформаційно‐творче агентство «ЮН‐ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва - зустрічатиме юних журналістів з усіх регіонів України та багатьох країн світу. Цьогоріч до участі в конкурсі долучилися дорослі журналісти та медіа педагоги.

Незмінними організаторами Фестивалю є Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Київський Палац дітей та юнацтва за сприяння Міністерства освіти і науки України.

У цьому році на Фестиваль завітають біля 300 учасників з 17 регіонів України (37 міст та сіл) та учасники із 4 країн світу: Білорусі, Польщі, Азербайджану, Придністров’я. Серед учасників фестивалю більше 60 дітей з Луганської і Донецької областей, а також з родин вимушених переселенців.

З Донецької області: Мирноград, Краматорськ, Маріуполь, Олександрівка, Лиман, Слов’янськ, Іверське, Добропілля, Горлівка. З Луганської області: Кремінне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Марківка, Рубіжне тощо. Також у заходах фесту візьмуть участь понад тисячу киян – учасників і переможців міських форумів, прес-боїв, фотофристайлів, літературних та журналістських  конкурсів.

Особливістю Фестивалю є його довготривалість: він стартує в листопаді, а фінішує у травні. Протягом цього періоду конкурсанти працюють над своїми роботами за 10-ма номінаціями на задану тему  «Я змінюю(-ся)!», адже Фестиваль проходить саме у травні, коли в столиці відбуваються заходи до Дня Європи.

За півроку до Оргкомітету Фестивалю надійшло близько 2 800 робіт  у 10 номінаціях: «Літературний твір», «Газета», «Журналістська робота», «Інтернет-журналістика та ІТ-проект», «Медіа-проект», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Радіоробота», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство». Усі роботи оцінювало журі - редактори та журналісти провідних засобів масових комунікацій України, науковці та практики столичних вишів.  А номінацію «Голос покоління Z» оцінювало дитяче журі (юні журналісти, вихованці інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС»)

Традиційні програмні заходи: урочиста церемонія нагородження, теплохідна прогулянка по Дніпру, алея «Прес-весни», майстер-класи від фахівців та нічна редакція «ІнфоМанія».

Новинки у програмі фесту.

Вперше на Фестивалі три доби працюватиме он-лайн редакція, у якій юні журналісти фесту готуватимуть свіжі новини, гарячі репортажі та влучні фото. Відкриттям для учасників Фестивалю стане презентація мультипроекту «Відкриваю світові Україну» та створення медіа-платформи «Молодь без кордонів». Також для учасників працюватиме дискусійна панель «Комфортний клімат для створення дитячого контенту», тренінг «Факт-чекін», он-лайн гра «Медіазнайко» тощо. Працюватиме селфі-зона «Фестивальне фото» та інтерактивні майданчики «Арт-медіа» від партнерів Фестивалю (профільних закладів вищої освіти, громадських організацій, відділів Палацу тощо).

Традиційно під час медіаковоркінгу «Ми разом з професіоналами» відбудеться обмін досвідом керівників делегацій та медіа-педагогів разом з фахівцями Державного комітету телебачення та радіомовлення, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення  та Академією української преси. Також заплановано серію майстер-класів та тренінгів «Бліц-досвід роботи медіа-команд» – із залученням журналістів-практиків.

360 переможців та лауреатів фестивалю стануть учасниками журналістського марафону «Медіа-вояж Дніпром» на трьох теплоходах до Національного парку «Межигір’я» де впродовж доби будуть змагатись у квесті «Вірити у себе та долати перешкоди».

Вечір знайомств для юних журналістів проведуть юні аніматори та педагоги творчого центру «АРТ-МІКС» відділу соціальних ініціатив та партнерства Київського Палацу дітей та юнацтва.

Юні журналісти, окрім призів і нових знань, отримають унікальну можливість вступити до вітчизняних профільних закладів вищої освіти (ЗВО) на пільгових умовах. Адже незмінний девіз Фестивалю - «Стань студентом у травні».

ЗВО-партнери Фестивалю:

 •  Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка;
 •  Київський Національний Університет Культури і Мистецтв;
 •  Київський університет ім. Б. Грінченка;
 •  Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»;
 •  Київський Міжнародний Університет;
 •  Університет державної фіскальної служби України;
 •  Інститут екранних мистецтв імені Івана Миколайчука.

За 16 років існування Фестивалю понад 5 тисяч учасників стали випускниками журналістських факультетів вищих навчальних закладів України. Багато відомих нині журналістів – переможці фестивалю та випускники ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ, зокрема: Павло Кужеєв, Ксенія Василенко, Максим Драбок, Влад Іваненко, Наталія Астахова, Юлія Костенко, Олена Ткаченко, Євген Куксін, Людмила Тягнирядно,  тощо. У рамках Фестивалю учасники зустрічаються із редакторами газет, журналів та інтернет‐порталів, відомими журналістами теле- та радіокомпаній, а найкращі роботи переможців Фестивалю друкуються у професійних виданнях.

Співорганізатори Фестивалю:

Національна спілка журналістів України;

Національна спілка письменників України;

Державний комітет телебачення та радіомовлення;

Академія Української преси;

Київський молодіжний центр;

Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Медіа-партнери:

8    Радіо – «Голос Києва», Українське радіо «Школяда», «Промінь»

8    Газети та журнали та інтернет-видання – «Міст-М» КПДЮ, «Голос України», «Вечірній Київ»; «Хрещатик»,» «Культура і життя», «Українська літературна газета», «Літературна Україна», «Однокласник», «Світ», «Стіна»;«Освіта України», «Шкільний світ».

Телерадіокомпанії: ТРК «Київ», НСТУ «Суспільне мовлення».

Телеканали: Перший – UA,, «Культура», «112», «Україна», «NewsONE», «5 канал» тощо.

 ФЕСТИВАЛЬ У ЦИФРАХ

 • понад 1000 учасників з Києва;
 • 300 учасників із різних регіонів України;
 • 4 країни, делегації від яких беруть участь у фестивальних заходах у Києві;
 • понад 2800 робіт надходять на адресу Оргкомітету Фестивалю;
 • 10 номінацій: «Журналістська робота», «Літературний твір», «Газета», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Інтернет-журналістика та ІТ», «Радіоробота», «Медіа‐проект», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство»;
 • 3 дні яскравого професійного журналістського свята;
 • більше ніж 20 цікавих та корисних заходів для юних «акул пера»;
 • 7 місяців активного життя – саме стільки триває Фестиваль.

 

Акредитація журналістів: тел.: 050 724 71 90 - Надія Іллюк,

096 328 39 20 - Оксана Гаврилюк, 093 903 76 87 - Олеся Катрич.

Заявки надсилати на E-mail: press-vesna@ukr.netПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.