Головна  →  Новини  →  2 листопада 2018

Засідання членів Регіональної ради з професійно-технічної освіти у місті Києві

Засідання членів Регіональної ради з професійно-технічної освіти у місті Києві

"Консолідована співпраця місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів професійної освіти - шлях до успішної підготовки робітничих кадрів для ринку праці столиці" - Олена Фіданян.

Про це директор Департаменту освіти і науки зазначила під час засідання членів Регіональної ради з професійно-технічної освіти у місті Києві.

Професійна освіта міста працює задля забезпечення ринку праці столиці необхідними кадрами. Сьогодні столичний ринок праці відчуває потребу у фахівцях сфери побутового та ресторанно-сервісного обслуговування, організації туризму, продавцях високої кваліфікації, будівельних різних напрямів діяльності, водіях автотранспортних засобів, робітниках, які спеціалізуються на енергозберігаючих технологіях тощо - зауважила Олена Фіданян.

Вона додала, що освітнє середовище закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Києва об’єднує 24 заклади освіти. Цього року з міського бюджету на їх фінансування виділено понад 600 млн.грн.

Окрім, фінансування у повному обсязі заробітної плати, стипендії, придбання продуктів харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, виділені кошти на формування освітнього простору професійних закладів. Вперше за останні 10 років Київською міською радою виділено кошти для придбання первинного робочого інструменту та спецодягу у сумі  майже 6,5 млн.грн - зазначила Олена Фіданян.

Вона зауважила, що наразі створено умови для здобуття 223 професій, 70% із яких є інтегрованими та передбачають дуальну форму навчання - навчання одразу за двома професіями для 7 галузей економіки. Кожного року при підготовці регіонального замовлення, перелік професій переглядається і оновлюється. Так цього року припинено набір на операторів комп’ютерного набору, адміністраторів, агентів з організації туризму, малярів, лакувальників, натомість значно збільшився прийом на оператора з обробки інформації та програмного забезпечення.

Роботодавці долучаються до формування регіонального замовлення та укладають відповідні договори. Наразі, закладами професійної освіти вже укладено понад 2 тисячі договорів з підприємствами на проходження виробничого навчання та практики з подальшим їх працевлаштуванням  випускників - зауважила директор Департаменту.

Як правило 90% випускників професійних закладів працюють за обраною професією. Серед наших учнів є переможці професійних змагань різних рівнів, від регіональних до міжнародних. До прикладу, команда Київського вищого професійного училища швейного та перукарського мистецтва виборола 7 золотих медалей серед кондитерів-професіоналів та аматорів з Польщі, Росії, Білорусії, України та інших країн на Міжнародному чемпіонаті з кондитерського мистецтва та конкурсі професійної майстерності.

Зазначимо, що під час засідання члени Регіональної ради ознайомилися з матеріально-технічною базою закладу освіти, навчально-практичним центром за професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» та відвідали уроки виробничого навчання в групах учнів з особливими освітніми потребами, які здобуваються професійну освіту за професіями «Флорист, квітникар, озеленювач», «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр».  

За результатами проведення засідання прийнято рішення про:

- схвалення обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів за кошти бюджету міста Києва на 2019 рік для закладів  професійної (професійно-технічної) освіти;

- продовження роботи щодо впровадження у закладах професійної (професійно-технічної) освіти міста Києва підготовки кваліфікованих робітників з використанням елементів дуальної системи навчання.

Перейти до спискуВерсiя для друку