Головна  →  Анонси  →  5 грудня 2018

Урочистості з нагоди Дня працівників позашкільної освіти

Урочистості з нагоди Дня працівників позашкільної освіти

Дата та час проведення: 05 грудня 2018 року, 13.00.

Місце проведення: Київський академічний драматичний театр на Подолі (Андріївський узвіз, 20).

У програмі заходу: урочистості та відзначення педагогічних працівників закладів позашкільної освіти міста Києва з подальшим переглядом вистави за твором Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч».

Організатор: Департамент освіти і науки міста Києва.

Довідково:

            Розвиток позашкільної освіти в Україні, а також становлення закладів позашкільної освіти тісно пов’язано з історичним, соціальним, економічним, політичним та культурним розвитком країни в цілому. Офіційним роком  народження позашкільної освіти в Україні вважається 1918 рік, коли український педагог, прозаїк, літературознавець і громадський діяч Софія Федорівна Русова очолила Департамент дошкільної та позашкільної освіти в уряді молодої української держави, приділяючи значну увагу створенню національної системи виховання та освіти. Позашкільна освіта визнавалася нею не менш значущою ланкою у вихованні та формуванні молодої особистості на рівні з дошкільною та шкільною.

            Окрім того, 2018 рік є визначальним для позашкільної освіти у зв`язку з тим, що 28 вересня в Україні та світі відзначено 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

            Традиція проведення свята «День позашкільника» для працівників закладів позашкільної освіти  столиці була започаткована у 2002 році Головним управлінням освіти і науки КМДА у рамках акції «Театр - дітям». З 2009 року проведення Дня позашкільника приурочено до Всесвітнього дня дитини – 20 листопада.

У 2018 році в Києві функціонує 41 заклад позашкільної освіти комунальної форми власності, з яких  5 закладів міського та 36 – районного підпорядкування.

У закладах позашкільної освіти столиці педагоги працюють з дітьми за національно-патріотичним, художньо-естетичним, науково-технічним, спортивно-оздоровчим, туристсько-краєзнавчим,  еколого-натуралістичним,  дослідницько-експериментальним  та іншими напрямами. 

Позашкільною освітою в місті Києві охоплено 75,7 тисяч вихованців, яких навчають у 4885 гуртках 1900 педагогів. 

Із понад шестисот дитячих творчих колективів закладів освіти Києва почесні звання «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив» мають 206 колективів.

 Координатор: Ткаченко Вікторія, тел. 279 85 77, 098 259 93 25

Перейти до спискуВерсiя для друку