Головна  →  90-ті роковини Голодомору 1932-33 років

Цієї суботи, 25 листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-1933 років. У Києві у зв'язку з воєнним станом, є суттєві обмеження масових заходів. Тому ми рекомендуємо вшанувати пам’ять українців, які загинули під час Голодомору хвилиною мовчання вдома. Нагадаємо, що загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку» розпочнеться о 16:00.

 

Разом з тим, Національний музей Голодомору-геноциду працюватиме у штатному режимі та відкритий для відвідувачів з 12:00 до 18:00. Ви можете спланувати відвідування меморіалу на цей час.

Також закликаємо долучитись до акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну» та просимо зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Акція безстрокова, але особливо актуальна у день вшанування. Суть акції в тому, щоб задонатити знайомим волонтерам на необхідну амуніцію, техніку та інвентар; розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок; передати волонтерами дитячі листи, малюнки, сувеніри-обереги, смаколики. Або організувати збір необхідного для військових у своєму населеному пункті. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Зокрема, для тих хто планує відвідати меморіал у суботу зможе долучитись до акції й передати необхідне для військових через волонтерів «Печерські котики». З 14:00 до 18:00 буде організований збір для ЗСУ.

Приносьте до меморіалу:

  • бляшанки для окопних свічок (чисті, не більше кукурудза-горошок),
  • залишки свічок, парафін,
  • термобілизну,
  • теплі шкарпетки фабричні розміри 40+,
  • грілки хімічні для рук/ніг,
  • нова пряжа для шкарпеток (вовна, напіввовна не яскравих кольорів),
  • чай/кава, сухе печиво,
  • дитячі малюнки.

Окрім того, о 15:30 біля Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» буде організовано молебень від представників православної та греко-католицької церков.

Нагадуємо, що цього року 90-і роковини геноциду українського народу.

Матеріали Українського Інституту національної пам`яті про Голодомор 1932–1933

Підбірка відео, книг, виставкових проєктів Українського інституту національної пам'яті на тему Голодомору 1932–1933 років для перегляду, завантаження та поширення. Перелік доповнюватиметься.

До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. День пам’яті жертв Голодомору. Запали свічку пам'яті за вбитими голодом. Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

Ми розробили візуальні матеріали в підтримку акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Завантажити можна за посиланням.

Висловлюємо вдячність у сприянні зніманню відео командуванню бригади швидкого реагування Національної гвардії України «Рубіж» та бійцям 8-ї роти батальйону «Свобода». Режисерка – Діана Горда. У ролику знялася Віра Горда та бійці 8-ї роти батальйону «Свобода» бригади швидкого реагування НГУ «Рубіж». Завантажити у високій якості.

Для англомовної аудиторії ми розробили візуальні матеріали для поширення у соцмережах. Завантажити їх можна за посиланням.

Відео із закликом 25 листопада 2023 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Запали свічку пам’яті!» і ролик «Ти приніс мені яблуко»).

Завантажити у високій якості

Ролик «Голодомор 1932–1933. Помста за нашу свободу» англійською мовою [video “Holodomor of 1932–1933: a Revenge for Our Freedom”]

Дивитися за посиланням [to watch follow the link]

Відеролик «Голодомор як відповідь на селянські повстання». Ролик розповідає про передумови та причини Голодомору 1932–1933 років.

Переглянути українською

Переглянути з субтитрами російською мовою

Переглянути з субтитрами англійською мовою

Завантажити ролики у високій якості

Розширене інтерв’ю з дослідником Голодомору Володимиром Тиліщаком про спротив українських селян колективізації на початку 1930-х років.

Дивіться за посиланням

Серія роликів «Незламні» про людей, які пережили Голодомор чи були його свідками і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно.

Дивіться за посиланням 

Серія роликів «Голодомор – помста за свободу»

Дивіться за посиланням

Відеоісторія «Чому Голодомор став можливим?»

Дивіться за посиланням

 

Книги та брошури

Брошура «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні»

Завантажити

Брошура «Голодомор не зламав» [brochure “The Holodomor failed to break us”]

Завантажити

Download

 Книга «Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»

Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які зафіксували побачене, почуте та пережите.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Книга «Людяність у нелюдяний час» (2-ге видання) розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Збірка спогадів Анастасії Лисивець «Скажи про щасливе життя» [Testimony of the Holodomor by Anastasia Lysyvets “Speak of the Happy Life”]

Переглянути і завантажити електронну версію українською

Download

Книга Ірини Реви «По той бік себе» – про соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій.

Переглянути і завантажити електронну версію книги 

Книга «Пам’ять роду» – 16 історій родин, які пережили Голодомор 1932–1933 років.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

 

Інтернет-банери

Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» розповідає про людей, які не мовчали про Голодомор.

Переглянути і завантажити

Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці тощо.

Переглянути і завантажити

 

Виставкові проєкти

Виставка «Спротив геноциду»

Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору 1932–1933 років. Виставка спростовує цей міф та розповідає про форми і методи спротиву, його розмах на основі архівних документів.

Стенди виставки для перегляду і завантаження

Каталог

Виставка «Україна 1932–1933. Геноцид голодом» розповідає історію Голодомору 1932–1933 років та чому він є геноцидом для світової аудиторії.

Стенди виставки доступні за посиланням українською, англійською, французькою, іспанською, португальською та німецькою мовами.

Брошура українською, англійською, іспанською, французькою, німецькою, арабською, грецькою

Джерело: Український Інститут національної пам`яті

Версiя для друку