Головна  →  Заходи 2022  →  День української писемності та мови

День української писемності та мови

#Українська_код_нації

Сьогодні Україна захищає рідну землю, історію, культуру, традиції та мову. Все те, що цінно кожному українцю.

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно відчувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Шануймо та цінуймо нашу рідну мову! Нехай материнське слово буде для всіх оберегом! Разом до ПЕРЕМОГИ!

Департамент освіти і науки Києва продовжує національно-патріотичний проєкт #Українська_код_нації до Дня української писемності та мови! Умови:

1. Запишіть відео декламування улюбленої поезії чи прози.

2. Розмістіть публікацію у соцмережах під хештегом #Українська_код_нації.

3. Тегніть Департамент освіти і науки Києва та запросіть до участі у проєкті наступних учасників.

Чекаємо на Ваші публікації на електронній платформі позашкілля Києва Все буде Україна! ОК! Тримаємо освітній стрій 24/7!

Радіодиктант національної єдності

9 листопада, об 11:00 відбудеться Радіодиктант національної єдності-2022. 

Щоб долучитися до радіодиктанту, потрібно об 11:00 за київським часом увімкнути одну з платформ:

Авторка цьогорічного тексту – українська письменниця і режисерка Ірина Цілик. Читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Текст диктанту буде оприлюднено 10 листопада. Організатори пропонують усім охочім відправити написаний диктант на перевірку. Для цього необхідно:

  • надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
  • Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопадана адресу [email protected] або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті radio 9 листопада.

Організатори зазначають, що мета радіодиктанту – об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників, і закликають усіх долучитися до флешмобу на підтримку України.

Організатори також пропонують фотографувати або знімати на відео процес написання і підготовки до диктанту та публікувати у соціальних мережах із гештегом #радіодиктант2022.

Версiя для друку