Головна  →  Освіта  →  Загальна середня освіта  →  Прийом дітей до 1 класу

Прийом дітей до перших класів


Відкритий лист Олени Фіданян, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту щодо прийому дітей у 1 класи


 

Прийом дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва у 2016 році здійснюється у терміни, визначені навчальними закладами.Наразі є актуальним питання щодо забезпечення усім майбутнім першокласникам рівного доступу до освіти.

У мережі загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва функціонують 117 шкіл І-ІІІ ст., які здійснюють прийом до перших класів на безконкурсній основі, у першу чергу тих, які постійно проживають на закріпленій за навчальним закладом території обслуговування.

У 143 спеціалізованих школах міста Києва прийом дітей до перших класів спеціалізованих шкіл здійснюється на конкурсній основі, у формі співбесіди, відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389 (далі – Інструкція).

Співбесіда передбачає виконання спеціальних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини та її здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу.

Якщо батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, то відповідно до п. 4.3 Інструкції вони можуть звернутися до голови комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів з дня її подання.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту м. Києва неодноразово звертався до Міністерства освіти і науки України з пропозицією щодо внесення змін до зазначеної Інструкції. А саме -- прийом дітей до перших класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів має здійснюватися на безконкурсній основі.

Щорічно кількість першокласників збільшується. Так, у 2014-2015 навчальному році у перших класах здобували освіту 29,2 тис. першокласників, у 2015-2016 – 32, 3 тис. учнів. Прогнозована кількість першокласників у 2016-2017 навчальному році майже 34 тис. учнів.

Щодо вступних благодійних внесків. Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» прийом благодійних внесків від фізичних та юридичних осіб може здійснюватися лише на добровільній основі.

Звертаємо увагу, що згідно з наказом Департаменту від 17.10.2013  № 791 «Про дотримання навчальними закладами міста Києва законодавства при надходженні позабюджетних коштів» працівникам навчальних закладів заборонено збирати кошти, матеріальні цінності, втручатися у діяльність благодійних фондів.

Наголошуємо, що рішення про благодійні внески батьки приймають самостійно.


  

 

Версiя для друку