17 травня 2023 року відбулося навчання слухачів Школи молодого директора закладів дошкільної та загальної середньої освіти, на якому слухачі Школи ознайомилися з інституційний аудитом закладів дошкільної і загальної середньої освіти та порядком його проведення
Керівники закладів дошкільної освіти відвідали заклад дошкільної освіти № 33 «Дивограй» Святошинського району. Під час навчання директори познайомилися з командою районного управління освіти та функціонуванням Святошинського дошкілля, діяльністю місцевого осередку Асоціації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
Відповідно до плану роботи були розглянуті питання якості дошкільної освіти та організації внутрішньої системи якості освітнього процесу, відповідальність за що покладена на директора закладу, ознайомилися з першими результатами моніторингу якості освіти в ЗДО та вимогами комплексної оцінки діяльності закладу під час інституційного аудиту.
Також обговорили питання професійних стандартів керівників та вихователів, які затверджені та з 2021 року запроваджені Міністерством освіти і науки України в рамках міжнародних стандартів.
Молоді директори розглянули вимоги запровадження системи НАССР в закладі, поділилися досвідом впровадження зазначеної системи у садочках, мали можливість ознайомитися з практичними діями керівника в межах вимог організації системи контролю за якістю харчування, про що розповіла директор ЗДО № 33 Паливода Ганна Володимирівна.
Після завершення навчання слухачі Школи оглянули наявне у дитячому садку найпростіше укриття та створені в ньому умови для всіх видів діяльності з дітьми.
Керівники закладів загальної середньої освіти відвідали Предславинську гімназію № 56 Печерського району. З порядком проведення інституційного аудиту у закладах загальної середньої освіти, нормативно-правовим забезпеченням організації інституційного аудиту директорів ЗЗСО ознайомивПошелюжний Олександр Валентинович, директор ЗНЗ І-ІІІ ступенів «Середня загальноосвітня школа № 45» Подільського району.
Своїм досвідом про успішне проходження інституційного аудиту, що варто знати директору та як підготуватися школі до інституційного аудиту поділилася зі слухачами Спітковська Катерина Василівна, директор ЗНЗ І-ІІІ ступенів «Гімназія № 107 «Введенська» Подільського району.
Кейси успішного управлінця та свій досвід роботи презентувала слухачам Школи Рудковська Руслана Андріївна, директор Предславинської гімназії № 56 Печерського району.
Під час навчання керівники ЗДО та ЗЗСО отримали відповіді на свої питання.
26 квітня 2023 року в приміщенні Київського Палацу дітей та юнацтва відбулося навчання слухачів Школи молодого директора.
Керівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти ознайомилися з нормативно-правовим забезпеченням організації інклюзивного навчання в закладах освіти. Начальник управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Бохно Олена Василівна інформувала слухачів Школи про алгоритм дій при прийомі дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти та про роботу Інклюзивно-ресурсних центрів.
На початку навчання керівникам було запропоновано пройти тест «Інклюзивне навчання» та здійснити самоперевірку його результатів після закінчення навчання.
З питанням трансформації мережі закладів загальної середньої освіти та інноваційною освітньою діяльністю закладів освіти ознайомила слухачів Школи Пількевич Людмила Володимирівна, головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Депаратменту.
Керівники закладів дошкільної освіти взяли участь у секційному засіданні на тему «Система електронного запису дітей до комунальних закладів дошкільної освіти територіальної громади міста Києва - «СЕЗ ЗДО» - функціональні та статистичні можливості. Роль керівника і медичної сестри ЗДО».
Під час навчання керівники закладів дошкільної освіти ознайомилися з історією створення системи електронного запису дітей, її функціоналом та модулем «сторінка закладу».
Під час обговорення керівники ЗДО отримали відповіді на питання про підтвердження наявної у дитини пільги на зарахування, про формування та зміни мережі груп на новий навчальний рік, про ведення електронного табелю відвідування тощо.
22 березня 2023 року у ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою відбулося навчання слухачів Школи молодого директора закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Привітала слухачів Школи та ознайомила з порядком денним начальник управління персоналу та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Лариса Біба.
Слухачі Школи ознайомилися з закладом професійної (професійно-технічної) освіти. Під час зустрічі директор закладу Василь Петрович розповів, що Коледж створено з метою докорінного поліпшення патріотичного виховання, військової та професійної підготовки молоді, формування в учнів та студентів позитивного ставлення до виконання престижу військової служби та військової освіти й водночас формування професіонала високого рівня кваліфікації.
Особливістю закладу нового типу є не лише отримання випускниками повної загальної середньої освіти, а й здобуття військово-облікових професій та спеціальностей. Випускники коледжу зможуть на пільгових умовах вступати до військових закладів вищої освіти, проходити службу на первинних посадах в Збройних Силах України та в інших військових структурах відповідно до набутої професії, або працювати у цивільних організаціях, підприємствах, установах, тощо.
Випускники закладу працюють у поштових відділеннях КМД УДППЗ «Укрпошта» і телефонних станціях ВАТ «Укртелеком» м. Києва та регіонів України, в інформаційних відділах та службах діловодства, багатьох державних та бізнесових структурах, міністерствах, відомствах. Сьогодні Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою - це найсучасніший заклад професійної освіти нового типу.
З питанням про конфлікти у школі: як реагувати та взаємодіяти з батьківською спільнотою слухачів Школи ознайомила Парфьонова Олена, співголова Громадської організації «Батьки SOS». Під час обговорення Парфьонова О. надала практичні кейси для директорів щодо розв’язання конфліктної ситуації у закладі освіти, навела конкретні приклади таких ситуацій у закладах освіти столиці та України, спільно з слухачами обговорили шляхи їх вирішення. Також пані Олена звернула увагу керівників закладів освіти про виконання ними статті 30 Закону України «Про освіту» та розміщення інформації про діяльність.
Одним з важливих напрямів роботи керівника є організація роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності у закладах освіти. З цим питанням новопризначених директорів ознайомила Чераньова Ольга Олександрівна, головний спеціаліст відділу розвитку інфраструктури освіти Департаменту освіти і науки. Чераньова О.О. підготувала для директорів закладів освіти презентаційні матеріали, наголосила на неухильному виконанні законодавчо-нормативної бази, надала вичерпний перелік облікових документів, які є обов’язковими у закладі освіти, а також розповіла про алгоритм дій керівника під час виробничого та дитячого травматизму.
Слухачі Школи отримали відповіді на свої запитання щодо трудового законодавства та зробили фото на пам'ять.
15 березня 2023 року у спеціалізованій школи І-ІІІ ступенів № 23 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва відбулося чергове засідання «Школи молодого директора».
Під час зустрічі директор закладу Олександр Ігнатов ознайомив колег з етапами розвитку закладу, надав змістовну інформацію щодо дослідно-експериментальних робіт, які впроваджуються у закладі, ознайомив з особливостями нових проєктів, які знаходяться на етапі апробації та будуть у майбутньому основою для здійснення трансформації закладу відповідно до вимог законодавства.
Слухачі Школи молодого директора також ознайомилися з досягненнями колективу за останні роки, зміну освітнього простору та, як результат, збільшення контингенту учнів., а також особливостями ведення кадрової політики закладу.
Заступник директора з навчальної роботи Ганна Долматова ознайомила присутніх зі специфікою роботи закладу в умовах академічної, організаційної, кадрової, а також, фінансової самостійності. Було розглянуто питання щодо підготовчих етапів для впровадження фінансової самостійності, досліджено актуальну законодавчу базу, яка регулює питання проведення закупівель товарів, робіт та послуг.
Ганна Долматова ознайомила директорів закладів освіти з особливостями функціонування порталу для здійснення закупівель https://prozorro.gov.ua та показала як розібратися з питанням класифікації економічних видатків та кодів, відображених у єдиному закупівельному словнику. Водночас, під час зустрічі обговорено питання адміністративної відповідальності керівника та уповноваженої особи у разі порушення принципів проведення публічних закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі». Особливу увагу було приділено кадровому питанню та питанню підвищення кваліфікації керівників щодо здійснення закупівельної діяльності.
Новопризначені керівники також мали змогу ознайомитися з освітнім простором та матеріально-технічною базою спеціалізованої школи № 23. Педагогічний колектив продемонстрував шляхи реалізації проєктів під час роботи з учасниками освітнього процесу на різних локаціях.
Учасники Школи молодого директора познайомилися з проєктом «Театральний клас» Та «Україна незламна».
15 березня 2023 року у закладі дошкільної освіти № 726 Голосіївського району відбулося засідання Школи молодого директора закладів дошкільної освіти з питань організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти.
Слухачі Школи ознайомилися з вимогами законодавства України щодо забезпечення доступності дошкільної освіти дітям з особливими освітніми потребами, дізналися про інтелектуальні, сенсорні і функціональні труднощі у дошкільнят та їх реакції на перебування в освітньому середовищі, поділилися власним досвідом роботи з дітьми зазначеної категорії.
Фахівці-консультанти Інклюзивно-ресурсного центру 1 Голосіївського району розповіли про різні поведінкові характеристики у дітей з різними особливостями розвитку, про проведення методик обстеження дошкільнят та визначення труднощів, ступенів їх прояву та встановлення рівнів підтримки дитини.
Директори ЗДО опрацювали форму висновку ІРЦ, який надається після проведення первинного або повторного обстеження дитини, дізналися про порядок створення Індивідуальної програми розвитку дитини.
Своїм досвідом роботи з дітьми з ООП поділилась директор закладу дошкільної освіти 196 Голосіївського району Хрещик Тетяна.
Слухачі Школи отримали відповіді на свої запитання щодо роботи команди супроводу в садочку та дізналися про форми роботи з батьками дітей з ООП.
Учасники навчання переглянули відеофільм про інклюзивну освіту в закладах освіти Голосіївського району, мали можливість оглянути створені в садочку умови для безпечного перебування усіх учасників освітнього процесу.
18 січня 2022 року в приміщенні закладу дошкільної освіти № 1 Печерського району м. Києва пройшло засідання Школи молодого директора для керівників закладів дошкільної освіти. Начальник відділу дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Тетяна Жиліна ознайомила слухачів Школи з питанням ведення документації, створення номенклатури справ та процедури архівування документів. Також під час навчання були опрацьовані вимоги до документів закладу, які підлягають обов'язковому оприлюдненню, та питання створення статистичних звітів про діяльність ЗДО за рік.
Директор ЗДО № 1 Печерського району м. Києва Лариса Яременко поділилася з колегами власним досвідом роботи керівника в умовах воєнного стану та провела екскурсію до укриття закладу.
Колядками і щедрівками привітали слухачів Школи вихованці садочку.