Головна  →  Новини  →  8 січня 2014

Пам'ятка для батьків

Саме досвід батьків дитина переймає в процесі її становлення, як особистості, саме від них вона вперше дізнається про Всесвіт, про те, що добре, а що погане. 

Досвід - це модель поведінки, яка формується під час вирішення певних життєвих ситуацій за програмою: «певна умова - певне рішення». Інакше кажучи, потрапляючи у подібну ситуацію людина діє за раніше сформованою схемою. Саме цим моделям поведінки ми повсякденно навчаємо своїх дітей. Ось чому, насамперед, батькам дуже важливо знати та дотримуватися елементарних правил безпеки в житті та побуті.

«Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе та зміцнюєш людську гідність» В. О. Сухомлинський

Важливо знати! Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електрообладнання, виходячи з приміщення, своєчасно ремонтують пошкоджені розетки, вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під'їзді не були захаращені, паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежному гідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальному транспорту служб швидкого реагування, у неї формуються корисні звички та позитивний світогляд. Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їхня дитина вчинятиме так само, а відповідно забезпечить власну безпеку і собі, і своїм дітям в майбутньому. Ваша звичка позитивно, по-доброму реагувати на оточуючий світ, дотримуватися правил безпеки життя, як наслідок, буде чудовим прикладом також і для інших людей.

 

«Найвища перемога - це перемога над самим собою. Це означає перемогти свої негативні думки, навчитися їх контролювати, навчитися контролювати свої емоції» Анастасія Нових

Пам'ятайте! Ваша дитина копіює Вас в усьому: у словах, вчинках, поведінці. Таким чином дитина пізнає світ, навколишню реальність. Дитина вчиться відпочивати, працювати, реагувати на ті чи інші життєві ситуації. Саме тому вкрай важливо кожному дорослому пам'ятати, що своєю позитивною поведінкою, добрими вчинками, шанобливим ставленням до оточуючих, дотриманням правил поведінки, суспільної моралі та правил техніки безпеки ми закладаємо не тільки майбутнє нашої дитини, але й суспільства в цілому. Все залежить від нас самих. Благородність виховується благородністю. Добро породжує добро!

----------------------------------------------

 

Шановні батьки! Головне управління ДСНС України у місті Києві та Департамент освіти і науки, спорту та молоді виконавчого органу Київської міської державної адміністрації вітає Вас з Новорічними і Різдвяними святами та нагадує правила безпечного святкування:

- ялинку встановлюйте на стійкій основі;

- прикрашайте ялинку іграшками із негорючого матеріалу;

- уникайте застосування в приміщенні, особливо біля ялинки, відкритого вогню;

- використовуйтетільки сертифіковану піротехніку і тільки на відкритих майданчиках;

- суворо дотримуйтесь правил експлуатації піротехнічних виробів, наведених в інструкції;

- потурбуйтеся, щоб електропроводка та штепсельні з'єднання гірлянди були справними;

- вимикайте гірлянди та інші електроприлади з електромережі, коли залишаєте приміщення.

Перейти до спискуВерсiя для друку