Головна  →  Новини  →  28 грудня 2023

Освітянам презентували Методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист України» в закладах загальної середньої освіти міста Києва в умовах воєнного стану

Під час підсумкового засідання колегії Департаменту освіти і науки директор Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Михайло Войцехівський презентував Методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист України» в закладах загальної середньої освіти міста Києва в умовах воєнного стану.

"Експерти - фахівці Збройних Сил України та освітяни, у тому числі і методисти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, адаптували програму "Захист України" до умов та викликів воєнного часу.  Деякі теми стануть для учнів новими у програмі, якісь ущільнено та об'єднано у розділи, а на якісь навпаки додано більше годин для вивчення. Передбачено більше практичних занять, а вивчення предмету збільшено до 2 годин на тиждень", - зазначив Михайло Войцехівський.

Він додав, що  робочою групою було переглянуто й перелік орієнтовного оснащення кабінетів "Захисту України" для виконання учнями практичних завдань.

"У співпраці з військовими ми оновили перелік засобів для вивчення предмету і максимально наблизили його до переліку необхідного обладнання, яким користуються сьогодні наші Захисники та Захисниці. У начальних кабінетах можуть з'являтись цифрові радіостанції, евакуаційні стропи, сучасне дозиметричне обладнання, кровоспинні турнікети різних моделей, турнікети для з’єднувальних ділянок тіла, пристрій для закриття ран типу ITClamp, оклюзійні торакальні наліпки тощо" - зазначив Михайло Войцехівський.

Вже розпочато перепідготовку вчителів, які викладають предмет «Захист України». Наприкінці листопада 35 вчителів предмета «Захист України» пройшли практичну підготовку на базі військового полігону. Педагоги отримали практичні навички із вогневої підготовки, тактичної медицини, підготовки зі зв’язку, інженерної підготовки, військової топографії та тактичної підготовки.

"З січня наступного року в Київському університеті імені Бориса Грінченка ми розпочинаємо очне навчання вчителів, викладають предмет «Захист України», в рамках для підвищення кваліфікації педагогів", - зазначив Михайло Войцехівський.

Він додав, що ознайомитись з Методичними рекомендаціями щодо викладання предмета «Захист України» в закладах загальної середньої освіти міста Києва із 2024 року можна на сайті Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Перейти до спискуВерсiя для друку