Головна  →  Новини  →  19 лютого 2024

День пам'яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого

День пам'яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. 

Цьогоріч вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. 

На сайті Національного музею Революції Гідності є інформаційні матеріали по темі Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

У 2023 році пам'ятні події проходять з 15 лютого. Основним організатором є Національний музей Революції Гідності. Кампанія проходить під гаслом «Залишаємося гідними своїх Героїв!».

Дізнатися про СОЦІАЛЬНУ КАМПАНІЮ та завантажити зображення можна тут.

Окрім того, Національний музей Революції Гідності створив короткий соціальний ролик до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Ролик можна завантажити для поширення, зокрема, для трансляції на телеканалах.

Відеопроєкт «Характери гідності» уперше був представлений у 2019 році й зараз налічує кілька десятків відео. Це короткі історії про дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення Героїв Небесної Сотні. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження.

Усі ролики з циклу «Характери гідності» можна переглянути на ютуб-каналі музею.

За матеріалами Українського інституту Національної пам`яті

 

Перейти до спискуВерсiя для друку