Головна  →  Новини  →  13 листопада 2024

Валентин Мондриївський: Мультипрофільне меню з можливістю обирати страви – одне з досягнень київських шкіл у системі харчування

Валентин Мондриївський: Мультипрофільне меню з можливістю обирати страви – одне з досягнень київських шкіл у системі харчування

Мультипрофільне меню з можливістю обирати страви – одне з ключових досягнень київських шкіл у системі харчування. На цьому наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час панельної дискусії на Європейському регіональному Саміті шкільного харчування.

Він розповів про досвід впровадження реформи шкільного харчування, яка розпочалася в Києві ще у 2018 році і проходила в 3 етапи: формування стандартів, обрання форми харчування та поширення кращих практик серед усіх шкіл.

«Сьогодні у столиці харчування організовують п’ять комунальних підприємств і три приватні компанії, а ще три заклади харчують дітей самостійно, маючи кухарів у штаті закладу. Майже 50% шкіл мають шведський стіл, 40% – «дабл-меню», тобто дві страви на вибір. Ми змінили уявлення про обід у шкільній їдальні і дали дитині вибирати їжу на власний смак», – повідомив заступник голови КМДА.

Він також зауважив, що шлях до змін був непростим. Щоб забезпечити максимальну якість, довелося запроваджувати навіть штрафні санкції для операторів ринку, що передбачені в угодах про організацію харчування. Так, за неякісні послуги передбачений штраф 20% від суми договору, за несвоєчасне виконання зобов’язань – пеня, а в разі залишків страв (відходів) більше 50% – послуги не оплачуються.

Валентин Мондриївський нагадав, що в межах реформи капітально відремонтували кожен третій харчоблок/їдальню (у 129 школах), придбали сучасне технологічне обладнання для 331 харчоблоку (79% шкіл), замінили посуд і кухонне приладдя в кожній п’ятій школі.

Сьогодні ж у столичних школах працюють різні моделі харчування:

  • приготування на місці – готують і видають готові страви кухарі, які входять до штату освітнього закладу, або оператори ринку (організатори харчування) безпосередньо в харчоблоках шкіл (таких закладів 86,3% із загальної кількості, а саме 356). Наразі це «базова кухня»;
  • смарткухня – приготування страв у опорній школі та їх доставка до сусідніх закладів освіти.

«Ця реформа найперше про дитину і для дитини, а точніше – для 244 тисяч учнів Києва, які щодня приходять до шкільних класів і їдалень. Адже там регулярно харчується понад 60% учнів», – розповів Валентин Мондриївський.

Перейти до спискуВерсiя для друку