Сьогодні, коли Україна чітко визначила орієнтир на Європу і активно здійснює модернізацію освітньої діяльності шляхом створення нової української, європейської, школи, ми продовжуємо констатувати виразний поділ українського суспільства на регіони, які через різноманітні історичні, політичні, соціально-економічні чинники мають різне уявлення про європейський суспільний та освітній простори у всіх їхніх можливих проявах. Жити, як у Європі, мріють і на заході, і на сході України, однак розуміння того, у який спосіб можна досягти такого рівня суспільного розвитку, кардинально відмінні.
Проте, І етап конкурсу-фестивалю «Україна – Європа: діалог регіонів», організований та проведений НВК «Гуманітарна гімназія «Гармонія» 24 жовтня 2016 року у форматі відеоконференції, показав, що сучасна молодь готова долучатися до вирішення таких актуальних і водночас непростих питань, що, незалежно від села чи міста, де знаходиться навчальний заклад, діти дбають про європейське майбутнє як українців загалом, так і своє школи зокрема. В обговоренні окресленої проблематики взяли участь як учні та вчителі асоційованих шкіл ЮНЕСКО, так і представники загальноосвітніх навчальних закладів із різних куточків України, а саме: НВК № 176 (м. Київ), НВК № 30 «ЕкоНад» (м. Київ), гімназія № 191 ім. П. Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов (м. Київ), середня загальноосвітня школа м. Святогірська Донецької області, Воскресінцівська загальноосвітня школа Коломийського району Івано-Франківської області, Чернігівський обласний педагогічний ліцей обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради.
Дискусійний характер питань, винесених на обговорення, дав можливість ще раз переконатися в необхідності проведення подібних конференцій. Саме тому НВК «Гуманітарна гімназія «Гармонія» запросив учасників прийняти естафету у проведенні подібних заходів, щоб фестиваль актуальних освітніх проблем «Україна – Європа: діалог регіонів» тривав і щомісяця дозволяв молоді отримувати нові відповіді на питання та продукувати нові ідеї.