Головна  →  Заходи 2020  →  День дошкілля 2020  →  3сторінка

Вперше про відзначення Дня дошкілля в Україні заговорили 5 листопада 2010 року під час проведення І Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників дошкільної освіти.

Тож 10 років тому Асоціацією педагогів дошкілля та учасниками з’їзду було обрано для святкування останню п’ятницю вересня.

Уряд підтримав ідею працівників дошкілля і з 2011 року професійний день працівників дошкільної освіти став відзначатися на всеукраїнському рівні в останню неділю вересня.

Відзначення внеску працівників дошкільної освіти в розвиток освіти країни напередодні Дня працівників освіти (перша неділя жовтня) та Всесвітнього дня учителів (5 жовтня) символічне, бо підкреслює важливість дошкільної ланки у формуванні дитини, привертає увагу суспільства до здобутків та потреб дошкілля.

 

Київське дошкілля  - це потужний колектив однодумців, який охоплює майже 30 тисяч дорослих та понад 102 тисячі дітей і їхніх батьків у комунальних закладах дошкільної освіти.

Ще понад 200 колективів  закладів і установ, створених приватними підприємцями в столиці, опікуються дошкільнятами. 

А чи знаєте Ви, що в дитячих садочках працюють не тільки педагоги (директори, вихователі-методисти, вихователі, дефектологи, практичні психологи, музичні керівники, інструктори з фізкультури та плавання, асистенти вихователя, соціальні педагоги, керівники гуртка)?

Створюють затишні і комфортні умови, забезпечують смачне харчування і безпеку дітям і такі професіонали, як завідувачі господарством, помічники вихователя, комірники,  лікарі, медичні і дієтичні сестри, кухари і підсобні працівники, кастелянки, машиністи з прання білизни, прибиральниці, двірники, сторожа, робітники по обслуговуванню, дезінфектори, тощо.

Всього у садочках налічується понад 30 посад. І кожна людина на своїй посаді – коліщатко великого механізму під назвою «ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ».

Від кожного з вас залежить успішне виховання дітей, а в подальшому  - все їхнє майбутнє життя. Ваші професіоналізм та терпіння формують і розвивають світогляд, зберігають калейдоскоп емоцій та почуттів, навчають досліджувати і пізнавати світ.

Тож зичимо вам щастя і здоров’я, миру і благополуччя!

Бережіть себе і наше майбутнє!

Підсумки міського конкурсу «Сучасний Київ для дошкільнят»

З лютого по червень 2020 року колективи закладів дошкільної освіти і навчально-виховних комплексів комунальної форми власності міста Києва взяли участь у міському конкурсі  проєктів «Сучасний Київ для дошкільнят».

Організатори конкурсу - Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка – мали на меті виявлення та поширення серед педагогічної громади нових підходів до розвитку у дітей старшого дошкільного віку пошуково-дослідницьких умінь, емоційного ставлення до сучасних арт-об’єктів, пізнання міста, в якому ми живемо.

Подані для участі у конкурсі проєктів матеріали стали основою інформаційного банку дидактичного матеріалу про Київ і його сьогодення.

Після вивчення всіх поданих матеріалів  15 проєктів стали дипломантами конкурсу,  ще 14 визнані найкращими та представлені на відзначення цінним подарунком – планшетом. (наказ  Департаменту освіти і науки від 24.06.2020 № 112 «Про підсумки проведення Міського конкурсу проєктів «Сучасний Київ для дошкільнят»).

Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №112 від 24.06.2020 "Про підсумки проведення міського конкурсу проєктів "Сучасний Київ для дошкільнят"

 Презентація проєктів переможців 

> Дивитися далі <

Версiя для друку