Освітній фестиваль управлінської майстерності
"KYIV EdFest"
З 23 по 29 березня школярі столиці відпочивають на весняних канікулах. Тим часом освітяни мають трохи вільного часу дізнатись щось нове, цікаве та неординарне.
Щороку Департамент освіти і науки проводить освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest», під час якого вчителі мають змогу підвищити власну кваліфікацію як у професійному, так і повсякденному житті. Цього разу, для збереження здоров'я освітян, фестиваль переходить у дистанційний формат.
Вчитель 21 століття повинен бути завжди «у темі», постійно підтримувати на рівні потрібний обсяг інформації, щоб бути на «гребні хвилі» разом з сучасною молоддю. Саме для того, щоб мати змогу знайти спільну мову, зацікавити, навчити, допомогти, а й іноді уберегти.
Дбаючи про колективне самопочуття, Департамент освіти і науки рекомендує залишатися вдома. Для ефективного проведення вільного часу, рекомендуємо освітянам використовувати наступні корисні підбірки:
- WiseCow. Відеолекторій про мистецтво, історію, культуру, літературу, кінематограф, журналістику, театр. Платформа пропонує такі курси: «Українська література в іменах», «100 років українського мистецтва за 100 хвилин», «Журналістика з Миколою Вереснем та Юрієм Макаровим», «Голлівудський ренесанс», «100 років світової моди за 100 хвилин» та багато інших.
- TEDxTalks. Конференція, де виступають винахідники, нобелівські лауреати, письменники, науковці, актори, музиканти, художники. Спікери говорять про майбутнє, про інновації та критичне мислення, про освіту й технології.
- Віртуальні екскурсії музеями, експедиції у гори, польоти в космос, дослідження історичних місць.
- 8 захопливих віртуальних екскурсій відомими музеями світу: Версальський палац, галерея Уффіці, Національний музей Кореї та багато інших, які ви давно мріяли відвідати.
- Канал Музею Метрополітен пропонує зануритися в мистецтво, моду, історії художників та зловити свій катарсис.
Що порадити дивитись учням:
- Екранізація біографій письменників та творів української літератури (за програмою ЗНО-2020)
- 63 відео за мотивами творів української літератури
- Prometheus. Універсальна база дисциплін, які стануть у нагоді всім, – «Наука повсякденного мислення», «Навчаймося вчитися: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів», «Медіаграмотність: практичні навички», «Фінансовий менеджмент», «Економіка для всіх», «Як створити стартап».
До того ж, Prometheus спільно з медичною платформою INgenius запускають безкоштовний онлайн-курс «Коронавірусна інфекція: факти проти паніки».
- Masterclass. Платформа онлайн-уроків об’єднує фахівців світового масштабу – від нобелівського лауреата Пола Кругмана та письменника Ніла Геймана до актриси Наталі Портман та співачки Крістіни Агілери.
- «EdEra» – безкоштовні курси, які будуть цікаві всім – від школярів до людей різних професій, зокрема, юристів, економістів, викладачів.
- «Europeana collections» – ресурс культурної спадщини Європи. Оцифровані матеріали тисячі європейських бібліотек, архівів і музеїв на одному сайті. Тематичні колекції картин, добірки творів авторів і навіть пошук зразків образотворчого мистецтва за домінуючим кольором. Тут також можна знайти лонгріди англійською про культурні процеси у світовій історії.
- «Відкрита книга» – онлайн-бібліотека української та світової класики.Ресурс без жодної реклами з літературними творами, які стали суспільним надбанням світової культури.
- British Council. Онлайн-курси Британської Ради з безкоштовними сертифікатами (повністю фінансуються). Безкоштовні онлайн-курси з кращих університетів Великобританії.
- Duolingo. Безкоштовне вивчення англійської у ігровій формі.
- Англійська для фанатів Гаррі Потера!
- LearnEnglish. Граматику, тести, блоги, інструкції для правильної вимови можна знайти на LearnEnglish. Ресурс пропонує і прості уроки, і ігри, і спілкування у чаті.
- BBC Learning English. Багато відео та аудіоматеріалів із прикріпленими текстами та транскрипцією ви зможете знайти на BBC Learning English. На цьому ресурсі є дуже цікавий курс історій для дітей. Цікаво, що тут можна читати і новини.
- Livemocha. Підійде, якщо не хочеться слухати нудні лекції, адже це ціла соціальна мережа для тих, хто хоче підтягнути скіли з англійської. Тут можна познайомитись із вчителями, лінгвістами і просто людьми, які хочуть вивчити мову. Також можна знайти напарника, який допомагає тобі з англійською, а ти йому – з українською.
- Bussu. Тут теж можна знайти англомовного співрозмовника, а крім англійської можна вивчати ще 10 мов. На цьому ресурсі тизбільших свій лексичний запас та поставиш вимову. Твої вправи перевірятиме носій мови, а ти, у свою чергу, його.
- Мemrise. У ході навчання треба вибрати мем для кращого запам’ятовування слова або створити власний асоціативний образ. Потім потрібно виконати вправи на вибір правильної відповіді і сприйняття слова на слух.
- ESLPod. Жива американська англійська мова, багато подкастів, які охоплюють всі сфери життя, завжди присутній гумор. Лексика за рахунок методу подачі досить легко засвоюється і закріплюється.
- ЕxamEnglish. Підійде, якщо готуєтеся до міжнародного екзамену з англійської (IELTS, TOEFL, TOEIC).
Легко, як подивитися фільм:
- Оroro.tv. Англійська за допомогою фільмів і популярних серіалів. У відеоплеєр вбудований перекладач, в якому потрібно вибрати зручну мову.
- Film-english. Сайт вивчення мови за допомогою короткометражок створив викладач англійської Кієран Донахью – лауреат низки престижних освітніх премій у Великобританії.
- TuneintoEnglish. Для меломанів – англійська за допомогою музики. Тут можна записувати тексти пісень під диктовку, співати караоке, знайти вправи до текстів та вгадувати, про яку пісню йдеться по діаграмах.
- Loyalbooks. Більше 7000 безкоштовних аудіокниг англійською мовою.
ТЕАТР:
- Серед українських театрів онлайн-трансляції архівних записів почав публікувати Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка. Трансляції починатимуться о 19.00.
- Львівський театр ім. Леся Курбаса опублікував на своєму каналі в YouTube відеозаписи ранніх вистав.
- Open Theatre, на сайті якого завжди можна знайти відеозаписи українських театральних, оперних, балетних вистав, трансляції з-за лаштунків, критику та інші матеріали, присвячені сценічному мистецтву.
- Віденська опера теж починає трансляції своїх постановок.
КІНО:
- Шанувальники документального кіно можуть завітати на YouTube-канал кінооб’єднання BABYLON'13, де опубліковані стрічки, присвячені Революції Гідності та боротьбі з російською агресією проти України.
- У прямому ефірі телеканалу UA: Культура демонструють стрічки українських режисерів, які мали показати під час кінофестивалю Docudays UA.
- Вартий уваги канал проєкту Ukraїner, учасники якого організовують експедиції Україною, показують маловідомі місця та історії людей. У минулому році автори опублікували фільм “Ukraїner. The Movie”.
КОНЦЕРТ:
- Серед українських зірок у прямому ефірі виступила Юлія Саніна і "передала естафету" Тіні Кароль та Джамалі.
- Онлайн-концерт дав соліст британського гурту Coldplay Кріс Мартін, а співак Yungblud влаштував ціле шоу.
- Записи на сайті Берлінської філармонії до 31 березня є безкоштовними. Глядачі отримали доступ до всіх архівних концертів.
МУЗЕЙ:
- Серед українських проєктів привертає увагу "Музеї України просто неба". Завдяки ньому можна здійснити віртуальну подорож до семи музеїв під відкритим небом.
- Музей Ханенків створив онлайн-прогулянки своїми експозиціями.
- Незвичайну екскурсію створили співробітники Британського музею, які оцифрували частину експонатів.
- Французький Лувр пропонує кілька віртуальних турів приміщеннями та експозиціями.
- Музей Тіссен-Борнеміса у Мадриді дав поціновувачам змогу побачити картини Рембрандта і організував онлайн-екскурсію виставкою, яка відкрилась нещодавно.
- Через сайт Музею Ватикану можна дослідити Сікстинську капелу.
- Подкасти "Освіта Києва". Просто та чесно про освіту столиці. Відтепер і в аудіо-форматі.
- Слухай. Онлайн-бібліотека книг українською мовою.
- Культурний лекторій. Знахідка для тих, хто цікавиться історією світу, літератури, кіно та мистецтва в цілому.
- Radio Skovoroda. Можна послухати прямий ефір, тематичні плейлисти, або ж, власне, подкасти. Більшість із них присвячені мистецтву, музиці та відомим музикантам.
- Акустика тіней. Кожен випуск триває трошки більше години і присвячений одному з видатних письменників, усього їх наразі 15.
- Skrypin.UA. Розмови з відомими українцями. Політика, економіка, український гумор, інновації та технології, перспективи та недоліки української влади, новинки української літератури, юридичні та правові аспекти – це лише частина тем, які підіймаються у ефірі каналу.
-5Books. Можна дізнатися з уст письменників, поетів та інших культурних діячів про те, що відбувається у сучасній українській літературі. Також присутні аудіоогляди на світові бестселлери та маловідомі книжки.
- Аристократи. Є цілий розділ із подкастами кожної програми, які виходять чи виходили в ефір. Тут є передачі з новою музикою, інтерв’ю з музикантами, шоу, присвячене актуальним політичним та економічним подіям.
-WAS.MEDIA. Якщо хочете дізнатися яка людина на смак і хто був першим українським тревел-блогером 250 років тому – варто послухати серію подкастів від історичного онлайн-журналу WAS.MEDIA.
- Куншт. Науково-популярний журнал "Куншт" випустив три аудіоісторії про жінок-вчених: Марію Склодовську-Кюрі, Лізу Майтнер і Розалінд Франклін.
- TheUkrainians. Молоді медіа-менеджери та журналісти розповідають про ключові виклики, з якими доводиться стикатися журналістам, а також про корисні інструменти та можливості для медійників.
- Vertigo. Видання щотижня публікує подкасти про кіно та серіали. Також тут можна знайти обговорення фільмів та просто цікавих тем.
- The Village Україна. «Простими словами» — серія розмов про психологію. У першому сезоні редактор видання та психолог говорять про емоції.
- Філософський барабан. Про філософію із несподіваним поглядом на життя та буття. Філософія - це не нудно і зовсім не складно.Кожної програми автор із запрошеними гостями ( українські філософи, художники, журналісти) говорять про відомих мислителів і якими вони б були сьогодні.
Залишаємося вдома та проводимо час з користю!