Головна  →  Новини  →  8 грудня 2022

Віталій Кличко: Київрада ухвалила бюджет столиці на 2023 рік

Віталій Кличко: Київрада ухвалила бюджет столиці на 2023 рік

Депутати Київради ухвалили бюджет столиці на 2023 рік. За таке рішення проголосували 96 депутатів. Також схвалили зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2021-2023 роки в частині 2023 року.

Доходи бюджету Києва на наступний рік запланували в сумі понад 66,3 млрд грн. Видатки – 65,6 млрд.

Найбільшу питому вагу доходів становлять податкові надходження, з яких податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) заплановали в сумі 30,6 млрд грн, податок на прибуток підприємств менший за показник 2022 року і становить 4,2 млрд грн. Місцеві податки – 18 млрд грн, внутрішні податки на товари і послуги – 2,6 млрд грн. Неподаткові надходження – 2,3 млрд грн.

Основним напрямом фінансування є сфера освіти – на неї виділили 23 млрд грн. Це – 35% від усіх видатків міського бюджету. На транспорт та дорожнє господарство в кошторисі Києва запланували 12,4 млрд грн або 19% бюджету міста. На соціальний захист – 6,5 млрд грн (10%), охорону здоров’я – 6,1 млрд грн (9%), ЖКГ – 5 млрд грн (8% ), культуру і мистецтво – 1,4 млрд грн (2%), фізичну культуру і спорт – 1,2 млрд грн (2%).

«Столиця, як і вся Україна, живе і працює в умовах воєнного стану. Економіка міста зазнала потрясінь. Складно виробництвам, бізнесу, складно заробляти і виживати людям. А це все – податки міста, кошти на забезпечення його життєдіяльності, на розвиток столиці. Я вітаю депутатів, що ми схвалили збалансований фінансовий документ, виходячи з нинішніх реалій. Бюджет «виживання», який допоможе забезпечити критично важливі статті видатків. Зокрема,  на медицину, житлово-комунальне господарство, транспорт, освіту, соціальний захист. Сьогодні ми з вами робимо все, щоб Київ без великих потрясінь пережив цю  найскладнішу зиму та наступний рік, який, зрозуміло, буде непростим. Адже ворог продовжує атаки на об’єкти критичної інфраструктури України. Щоб залишити українців без тепла, світла та води взимку. Щоб знищити наш промисловий потенціал. Але ми вистоїмо та переможемо! Іншого варіанту бути не може. І цей бюджет допоможе забезпечити основні напрямки життєдіяльності міста та надання сервісів його мешканцям», – зазначив Віталій Кличко.

У 2023 році заходи Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки буде зосереджено на забезпеченні належної роботи критичної інфраструктури, збереженні стабільної соціальної ситуації у місті та відбудові зруйнованих об’єктів.

Перейти до спискуВерсiя для друку