Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Освітня безбар`єрність

Опубліковано 18 листопада 2024 року о 16:08

Освітня безбар’єрність – це створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.

Освітня безбар’єрність – якісна освіта незалежно від віку, стану здоров’я та місця проживання, це – рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.

Реалізація освітньої безбар’єрності передбачає такі стратегічні цілі:

можливість дорослих, молоді та дітей використовувати всі види та форми освіти; задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу; створення інклюзивного освітнього середовища.

Освіта має бути якісною та доступною для кожного, тому формується інклюзивне освітнє середовище у закладах освіти, розробляються нові освітні програми, вчителі підвищують рівень педагогічної майстерності тощо.

Стан виконання Плану заходів на 2023-2024 роки
з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в м. Києві за ІІІ кв.2024 року
 

Стан виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в м. Києві 

Стан виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в м. Києві - EXCEL 

 Нормативно-правові акти

Указ Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні»

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання»

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю

Розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження складу міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проекту Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009—2015 роки «Безбар’єрна Україна»

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування»

Національна стратегія зі створенння безбар’єрного простору в Україні

Довідник безбар’єрності

 

Про затвердження Плану заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року у м. Києві
Декларація про підтримку Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні на період до 2030 року

Рішенням Київської міської ради від 07.12.2023 № 7508/7549 «Про затвердження комплексної міської цільової програми «Освіти Києва. 2024-2025 роки» затверджено Програму, до якої включено заходи і завдання щодо створення безбар’єрного простору в закладах освіти міста.

 

При проєктуванні будівництва нових, реконструкції, капітальних ремонтах існуючих закладів освіти замовниками будівництва забезпечується доступність закладів освіти для дітей з особливими освітніми потребами (ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти», ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»).

ДБН «Інклюзивність будівель та споруд»

Інклюзивна освіта


КИЇВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ПРИКЛАДНИХ НАУК



До уваги громадян!

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Ви можете подати звернення під час особистого прийому, направити його поштою, надіслати електронною поштою за допомогою мережі Інтернет, а також подати усне звернення телефоном. Також, на першому поверсі адміністративної будівлі розміщена скриня для звернень громадян.

Просимо використовувати вказані способи подання звернення.

Ви можете:

  1. Принести звернення особисто і залишити в скриньці на бульв. Т. Г. Шевченка, 3, м. Київ.
  2. Надіслати лист поштою за адресою: бульв. Т. Г. Шевченка, 3, 01024, м. Київ.
  3. Надіслати електронне звернення на е-адресу: [email protected]
  4. Звернутись з номерів мереж фіксованого зв'язку м. Києва (044) 279-14-46(пн.-чт. 8.00-17.00, пт. 8.00-15.45, дзвінки сплачуються згідно тарифу оператора).

ВАЖЛИВО!

  • У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним).
Звернення без зазначення авторства та місця проживання автора визнається анонімним і розгляду не підлягає.

  • Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
  • Звертаємо Вашу увагу, що у зв’язку із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану можлива тимчасова затримка в розгляді окремих звернень громадян.

Освітня безбар’єрність – рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей

Реалізація освітньої безбар’єрності передбачає такі стратегічні цілі: можливість дорослих, молоді та дітей використовувати всі види та форми освіти;задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу; створення інклюзивного освітнього середовища. Звертаємо увагу, що стратегічним пріоритетом діяльності визначено захист прав здобувачів освіти на доступну якісну освіту, що реалізується шляхом надання можливості для навчання всім громадянам незалежно від віку та стану здоров’я, шляхом формування доступного освітнього середовища, в якому кожен може навчатися протягом життя. Освітня безбар’єрність – якісна освіта незалежно від віку, стану здоров’я та місця проживання.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux