15 березня Вадим Концеба та Кирило Мартин, вихованці відділення технічних наук Київської МАН, а 20 березня - Михайло Комашня, вихованець відділень хімії та біології, а також технічних наук Київської МАН дали інтерв’ю журналістам Українського радіо під час запису програми «Формула знань».
Ведучі програмі, Майя Манько та Володимир Ляшенко, до речі, випускник Київської МАН, поставили перед юними винахідниками ряд питань щодо того, як починався їхній шлях у науку, змісту науково-дослідницьких проектів, найбільших досягнень та найближчих планів.
Вадим Концеба та Кирило Мартин, учні 11 класу спеціалізованої школи №304 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, презентували широкій громадськості свій командний проект: «Пристрій для допомоги знаходження людей після сходження лавини та інформаційного супроводу пошуково-рятувальної команди». З ним вони вже здобули ряд призових місць:
- посіли ІV призове місце на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Інтел Еко Україна 2017- національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2017 (International Science and Engineering Fair) 31.01-3.02.2017;
- посіли ІІ місце у секції «Інформатика» на Національному конкурсному відборі «ICYS-Україна» учасників ХХІV Міжнародної конференції юних дослідників International Conference of Young Scientists («ICYS-2017»);
- одержали сертифікат, що засвідчував право представляти Україну на Міжнародному конкурсі наукових та мистецьких проектів учнів середніх загальноосвітніх шкіл “GENIUS”12-16.06.2016 року, США;
- здобули ІІ місце на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Інтел Еко Україна 2016 - національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2017 (International Science and Engineering Fair) 16-19.02.2016 року.
Михайло Комашня, учень 9 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» м. Києва, розповів про два власних науково-дослідницьких проекти.
З роботою на тему «Порох: історія, отримання, інактивація» він, будучі у 2016 році учнем 8 класу, посів І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції “Хімія”.
З проектом на тему "Гідробронежилет", яка, доречі, знаходиться зараз у процесі патентування, Михайло Комашня посів ІІІ місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділенні технічних наук у 2017 році.
Окрім цього, обдарований юнак посів ряд призових місць на учнівських олімпіадах з різних дисциплін, зокрема:
- ІІ місце на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії у 2016 р.
- ІІ місце на ІІІ (міському) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у2015/2016 н.р.
- ІІІ місце на ІІІ (міському) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у2015/2016 н.р.
- ІІІ місце на ІІІ (міському) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у2015/2016 н.р.
- ІІІ місце на ІІІ (міському) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2015/2016 н.р.
Передача про юних винахідників вийде у ефір в останній вівторок місяця, 28 березня о 16:10 на хвилі 105,0 FM Українського радіо.