Головна  →  Новини  →  17 вересня 2019

Триває Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу: презентація програми в Києві

Триває Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу: презентація програми в Києві

У рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць, очільник Головного територіального управління юстиції в місті Києві Станіслав Куценко,  та директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк презентували програму з протидії булінгу.
У підтримку антибулінгової кампанії виступила школярка DJ Crystal Girl, яка зіграла свій dj-сет. 


За підрахунками ЮНІСЕФ 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування). Проте дитяча жорстокість не обмежується шкільною партою чи стінами навчального закладу.


Протягом цього тижня співробітники юстиції Києва проведуть близько 300 правових заходів та розкажуть молоді про те, як боротись з булінгом!


Що треба знати про булінг?
Булінг - це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Це не тільки фізичні цькування, але й:
-психологічне;
- економічне;
- із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).


Яка відповідальність за булінг?
• Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи - штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
• Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
• Якщо булінг (цькування) вчинить дитина до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
• Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.


18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.


Перейти до спискуВерсiя для друку