Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

День пам’яті Чорнобиля у НВК “Домінанта”

Опубліковано 28 квітня 2016 року о 15:05
фото

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,
За скоєний гріх розіп'ята живцем,
Прип'ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін.

Багряна А.

26 квітня 1986 року. У цей день три десятиліття назад сталася одна з найтрагічніших подій в історії всього людства, найжахливіша подія нашої держави – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

У далекому 1986 року весь світ побачив силу і безпощадність атомного реактора. Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою відліку в історії атомної енергетики, показала, наскільки небезпечна позбавлена контролю сила атома і як неймовірно важко вгамувати її.

Звістка про техногенну катастрофу облетіла увесь світ. Спочатку ситуацію особливо не висвітлювали, але з часом замовчувати очевидні факти стало неможливо. І довелося таки визнати, що на Чорнобильській АЕС сталися потужні вибухи. Люди самовіддано боролися з наслідками катастрофи. Радіаційна стихія призвела до тяжких наслідків, у результаті яких постраждали тисячі людей, рослинний і тваринний світ, величезні масиви землі.

Ще й до сьогодні ми не усвідомлюємо усіх наслідків лиха, не осмислюємо всієї глибини катастрофи. Екологічні катастрофи вселяють жах і побоювання. В Україні і в усьому світі проводяться конференції на теми, присвячені безпеці життя. Серед актуальних питань — контроль за радіаційним фоном, соціальні пільги для населення, мінімізація розробок у галузі атомної енергетики.

Про Чорнобиль не говорять у минулому часі, бути обізнаним, вшановувати пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф — це настанови сьогодення. Щороку до пам’ятного дня техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у навчально-виховному комплексі «Домінанта» проводяться зустрічі зі свідками-ліквідаторами аварії, героїчними пожежниками-рятувальниками, обговорюються питання роботи щодо охорони навколишнього середовища, організовуються тематичні зустрічі з представниками Міжнародної громадської організації інвалідів Чорнобиля та працівниками 4 енергоблоку.

Учні переконані що кожен має завжди пам’ятати про героїв Чорнобиля, які ціною свого здоров’я та життя зупинили одну з найстрашніших в історії людства техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській атомній станції. Незважаючи на жорстокі випробування, через які їм довелося пройти, вони беруть активну участь у суспільному житті країни. Необхідно, щоб герої Чорнобиля, які, поборовши нищівний вогонь, врятували життя мільйонам людей, завжди відчували увагу, підтримку і турботу юного покоління.

До 30-х роковин Чорнобильської катастрофи та вшанування пам’яті постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у НВК «Домінанта» було проведено низку виховних заходів:

Наукова конференція старшокласників НВК «Домінанта» «АЕС та їх наслідки для України»

Під час конференції, організованої вчителем біології та географії вищої категорії Площинської Н.В. та за участі заступника директора з виховної роботи Мельниченко Н.В., учні 9-х та 10-х класів розглянули актуальні теми: «Причини та наслідки аварій на АЕС», «Чорнобиль сьогодні і завтра», «Ядерний» туризм: туристичні маршрути до зони відчуження»; переглянули документальний фільм «Битва за Чорнобиль»; вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів та цивільних в результаті Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

Учні НВК «Домінанта» стали учасниками IX Всеукраїнської екологічної конференції «Енергетика: уроки минулого – альтернативи майбутнього»

Учні 8-х класів НВК «Домінанта» разом з учителем фізики Банаком Р.Д. взяли участь у IX Всеукраїнській екологічній конференції «Енергетика: уроки минулого – альтернативи майбутнього», яка проходила в Університеті «Крок». Конференція була приурочена 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи.

Гімназисти були доповідачами з питань використання альтернативних джерел енергії, відновлювальних енергетичних ресурсів, небезпеки експлуатації енергетичних споруд. Ці доповіді увійдуть до збірки матеріалів конференції. Після виступу відбулися дискусії та тренінги з екологічної тематики.

«Дзвони Чорнобиля нагадують»

У 6-В проведено виховну годину «Дзвони Чорнобиля нагадують». Класний керівник Матвієць Т.П. та вихователь групи продовженого дня Лісовська  Ю.Б. розповіли учням про жахливу катастрофу, яка трапилася у 1986 році. Діти з жалем усвідомили, що колись красиве та квітуче місто Прип’ять стало пусткою на українській землі, що екологічна катастрофа нещадно вдарила по всьому живому, не тільки цього міста, а й України.

«Чорнобиль – наш біль...»

Класний керівник Скоробогатова С.В. та вихователь ГПД Шурепова Л.І разом з колективом 5-Б класу провели виховний захід «Чорнобиль – наш біль...», присвячений тридцятиріччю аварії на ЧАЕС.

Діти дізналися про причини та наслідки катастрофи, вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв катастрофи, переглянули відеофільм про героїчні дії пожежників та військових у перші хвилини після вибуху, ознайомились зі збірками поезій учасників та свідків тієї страшної катастрофи.

«Чорнобиль немає минулого часу»

Урок фізики «Чорнобиль немає минулого часу» проведено у 9-Б класі. Учні презентували тематичні відео проекти й обговорили разом з вчителем фізики Банаком Р.Д. питання щодо наслідків екологічної катастрофи, вжиті заходи безпеки на Чорнобилі протягом 30 років, будівництва нового саркофагу.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux