Digital Workshop з кібербезпеки для вчителів


29 жовтня 2018 року в рамках освітнього фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest» та Українського місяця кібербезпеки відбувся Digital Workshop, що був організований Київською Малою академією наук та Торгово-промисловою палатою України за підтримки Google Україна.
Тема “Формування навичок кібербезпеки в цифровому просторі” була запропонована для опрацювання учасникам заходу, які були запрошені до конференц-зали Торгово-промислово палати України, та глядачам, які працювали й переглядали стрім-трансляцію на YouTube.
Формат заходу передбачав співпрацю учасників разом з тренером і залучення глядачів через виконання інтерактивних онлайн-вправ, опитувань до спільної взаємодії за допомогою інструментівGoogle Classroom, об'єктів Google Диску. Під час тренінгу були вироблені спільні рекомендації щодо формування навичок безпечної роботи в мережі інтернет для учнів та дорослих користувачів, учасники отримали готовий розроблений навчальний кейс із матеріалами до впровадження (сайт https://cutt.ly/cr, окремі цифрові вправи, список навчальних відео, посібник), який доступний за посиланням https://cutt.ly/bezpeka.
Учасники, які виконали всі завдання під час прямого ефіру, отримали електронні сертифікати, взяли участь у всеукраїнському опитуванні з безпеки в мережі інтернет. За підсумками опитування 50% педагогів зазначили, що мають усі необхідні ресурси для власного навчання з питань кібербезпеки, проте 47% респондентів оцінили власні навички безпечної поведінки в мережі Інтернет мінімально від 1 до 3-х балів із 5, тобто майже половина учасників почувається в онлайн-просторі незахищеною й переважна більшість, майже 60%, вважають, що поряд із традиційною організацією семінарів/майстер-класів, навчання кібербезпеці має бути перенесено в режим дистанційного навчання з метою цілодобового доступу до онлайн-ресурсів відповідних навчальних центрів.
Саме такі ефективні інструменти для захисту й навчання пропонують розробники Google.
Широке залучення учасників з усієї Україні демонструє Google карта, яку створили учасники під час заходуhttps://goo.gl/wF7TVs.
Вражаючим є те, що це перший в Україні унікальний досвід організації апробації синхронної роботи учасників заходу та глядачів трансляції, який успішно реалізувала сертифікований тренер GoogleАнтоніна Букач.
Успішніть заходу підтверджують дані з онлайн-анкет зворотнього зв’язку, які були запропоновані учасникам для підбиття підсумків. Так, 100% учасників і глядачів зазначили, що отримали знання, навички, досвід, які будуть корисними для їхньої професійної діяльності.