Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Енергозбереження в школі та вдома

Опубліковано 23 липня 2014 року о 10:15

ОПИС ПРОЕКТУ ДТЕК «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ШКОЛИ»

Проект «Енергоефективні школи» має на меті виховання енергетично та екологічно зацікавленої особистості,  відповідального та свідомого споживача послуг енергопостачальних підприємств, який розуміє, що енергоресурси є цінним товаром, за який потрібно платити. 

Проект реалізований ВБО «Інститут місцевого розвитку» в рамках Програми соціального партнерства енергетичної компанії ДТЕК за активної підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА. Перший етап Проекту (2012-2013 н.р.)  охопив 11 ЗНЗ м. Києва, у другому етапі (2013-2014 н.р.) взяли участь  55 шкіл Києва, Дніпропетровська та інших 18 міст присутності кампанії ДТЕК у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській та Львівській областях.

Родзинкою Проекту є його практична спрямованість.  Під час опанування факультативного курсу  з енергозбереження, учні пілотних 6-8 класів не лише отримують теоретичні знання, але й працюють у групах, проводять  досліди, розв’язують  задачі, які допомагають  їм усвідомити ключові аспекти енергоефективності та енергозбереження, зрозуміти технічні та фінансові  проблеми енергопостачальних підприємств.  Для учнів пілотних класів  організовані  екскурсії, щоб вони побачили самі та змогли розповісти батькам, друзям, знайомим, яким складним та великим господарством є енергопостачальне підприємство, та скільки людей працюють для того,  щоб виробити та подати в  наші оселі тепло та світло.   

За допомогою приладів, які отримані школами за кошти ДТЕК, учні проводять енергоаудит школи та розробляють проектні пропозиції з підвищення енергоефективності та/або теплового комфорту шкільних приміщень.   

В рамках Проекту проводяться конкурси та заходи, за якими оцінюється результативність участі пілотних ЗНЗ, а саме:  1) урочисті запуски Проекту; 2) конкурс на зменшення споживання електроенергії; 3) заняття та інші заходи навчально-виховного процесу з питань енергозбереження; 4) конкурс проектних пропозицій з підвищення енергоефективності та/або покращення теплового комфорту шкільних приміщень.

За два місяці конкурсу на зменшення споживання електроенергії (лютий-березень 2013 р.) 11 пілотних ЗНЗ м. Києва (1-ий етап Проекту) відповідно до показань лічильників, що брали участь у конкурсі,  зекономили 24 252  кВт∙год  електроенергії або 28 881 грн.

Під час 2-го етапу Проекту київські школи-учасниці  (за показаннями лічильників, які брали участь у конкурсі) зекономили за аналогічний період 2014 р. 21555 кВт∙год  електроенергії або 30679 грн (тариф на електроенергію на 01.07.2014 для бюджетних установ складає 1,4233грн/кВт∙год з ПДВ).

У 2014-2015 н.р. директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Григорівна Фіданян планує залучити до участі у конкурсі на зменшення споживання електроенергії понад 100 ЗНЗ м. Києва.

За Проектом ДТЕК вперше в Україні передбачено фінансування впровадження енергозберігаючих проектів, розроблених учнями пілотних шкіл. Школами-учасниками 1-го етапу Проекту розроблено та презентовано на підсумковій конференції 11 енергоефективних проектних пропозицій. Призовий фонд від компанії ДТЕК на реалізацію проектів склав 1,0 млн грн. Проектні пропозиції шкіл успішно реалізовано.

Під час 2-го етапу було розроблено 54 енергофективних проектних пропозицій. Компанія ДТЕК виділила на їх реалізаціє майже 2,5 млн грн.

На підсумковому семінарі із педагогами київських ЗНЗ-учасників з аналізу результатів упровадження Проекту, представники пілотних шкіл висловилися про необхідність впровадження факультативного курсу на постійній основі для вироблення в учнів та членів їх родин навичок енергоефективної поведінки, економного та раціонального використання енергоресурсів.

Про ефективність Проекту свідчать і результати дослідження, яке вже другий рік проводять пілотні ЗНЗ та фахівці ВБО «ІМР», зокрема понад 95% опитаних учнів та батьків відмічають зміну звичок використання ресурсів на більш енергоощадні.

Проект ДТЕК «Енергоефективні школи» набирає обертів – попереду третій етап (2014-2015 н.р.). Організаторами Проекту запропоновано низку нових ініціатив із удосконалення як його навчально-методичного забезпечення, так і впровадження сучасних підходів із використанням інтерактивних  інформаційно-комунікаційних технологій. Конкурсний відбір 10 пілотних ЗНЗ-учасників третього етапу, які стануть випробувальним майданчиком для впровадження інноваційних підходів 3-го етапу, відбудеться у серпні цього року.

Довідка
Програму  «Енергоефективні школи» та її методичне забезпечення  – робочу програму факультативного курсу «Основи теплопостачання та теплозбереження», посібники для учнів та вчителя «Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача» –  розроблено ВБО «Інститут місцевого розвитку» під час реалізації Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ). У 2009-2011 рр. її успішно впроваджено у 24 ЗНЗ низки міст-партнерів проекту РМТ (Вінниці, Львова, Луцька,  Полтави, Хмельницького та ін.).  У 2010 р. навчально-методичний комплект факультативного курсу отримав гриф Міністерства освіти і науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (протокол №3 від -01 червня 2010 р.).

У 2012 р.  у рамках Проекту ЄС SPINE на базі програми «Енергоефективні школи» фахівцями ВБО «ІМР» створено і впроваджено  у 5 школах міста Черкаси «Освітню програма з енергоефективності». 

З 2013 р. по теперішній час реалізація Проекту «Енергоефективні школи» і його переможний поступ Україною стали можливими завдяки активній співпраці енергетичної компанії ДТЕК та ВБО «ІМР».   

В енергетичній компанії ДТЕК працюють понад 140 тисяч людей, які видобувають вугілля та газ, виробляють  електричну і теплову енергію та доставляють їх до наших будинків. 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux