Київ закликає інші міста України долучатися до впровадження освітніх інновацій
Київська міська влада закликає інші міста долучатися до реформування життєдіяльності міста і готова поділитися досвідом у впровадженні інноваційних проектів. Про це сказала заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко під час зустрічі з працівниками органів місцевого самоврядування міст-членів Асоціації міст України в рамках їхнього візиту до Києва.
«Київ сьогодні є флагманом за кількістю реальних перетворень та інноваційних проектів, які впроваджують в усіх сферах життя міста. І столична влада на чолі з мером Віталієм Кличком готова відгукнутися, щоб допомогти власним досвідом втілення реформ», – зазначила заступник голови КМДА.
Під час зустрічі Ганна Старостенко поділилася зі своїми колегами з інших міст проектами Києва в гуманітарній сфері. Серед іншого, йдеться про освітню сферу та розширення мережі дитячих садочків у столиці.
«Незважаючи на економічну кризу, ми будуємо нові і реконструюємо існуючі освітні об’єкти, шукаємо додаткові позабюджетні кошти. Зокрема, міський голова домовився з урядом Німеччини про виділення 5 млн євро на розвиток соціальної інфраструктури України, левова частка з яких піде на відновлення додаткових груп у дитсадках столиці. За нашими підрахунками, ми зможемо створити понад 2000 додаткових місць для дошкільнят», – сказала заступник міського голови.
Крім того, місто розпочало реформування системи управління у навчальних закладах. «Ми провели перший і унікальний для України конкурсний відбір кандидатів на посади директорів шкіл та дитсадків Києва. Важливо, що до рекомендацій конкурсної комісії з призначення того чи іншого керівника прислухалися голови районів, які власне й готують подання на призначення» – підкреслила Ганна Старостенко.
Окремо під час дискусії йшлося про інноваційні технології в системі освіти, такі як «Картка учня». «Завдяки цьому додатку педагоги зможуть більше уваги приділяти навчанню школярів, а батьки – дистанційно стежити за успіхами своїх дітей. У свою чергу, учні отримають додаткові можливості – наприклад, сплату за проїзд або обіди через цю картку. Також ми створили інтерактивну карту навчальних закладів та вдосконалили систему електронного запису в дитсадки», – додала заступник голови КМДА.
Водночас, вона наголосила на тому, що будь-які перетворення в столиці неможливі без зміни застарілої системи та боротьби з корупцією у владі: «Найкращий метод боротьби з будь-якими корупційними проявами – це прозора та відкрита діяльність влади. Тому ми відкрили абсолютно всю інформацію про фінансування навчальних закладів, а також використання коштів у кожній школі та дитячому садку, у тому числі зобов’язали установи звітувати і про використання коштів, які жертвують батьки».