Статут комунального позашкільного закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» було затверджено 03.09.2010 року виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією).
Завершальним кроком у народженні у столиці своєї академії наук став запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який було зроблено 19.10.2010 року.
На початку свого існування заклад налічував 11 відділень та 59 секцій, а сьогодні юні дослідники Києва роблять перші кроки у науці у 15-ти наукових відділеннях, 3-х науково-практичних школах та 70 секціях Київської МАН!
Сьогодні Київська Мала академія наук – це близько 9000 школярів м. Києва, які займаються науково-дослідницькою діяльністю, це 36 колективних членів, десятки партнерів – закладів вищої освіти та науково-дослідницьких інститутів, а також 120 педагогів, серед яких 40 докторів та кандидатів наук, 39 – мають державні нагороди, нагороди МОН України та Департаменту освіти і науки КМДА.
Варто зазначити, що унікальність діяльності Київської МАН полягає у тому, що саме тут учні можуть отримати знання й можливість, завдяки науково-дослідницькій діяльності в секціях академії, лабораторіях закладів вищої освіти та науково-дослідницьких установ, створювати наукові проєкти, публікації у наукових виданнях та отримувати патенти у таких галузях науки, які взагалі не представлені в шкільній програмі: мистецтвознавство, археологія, етнологія, медицина, теологія, соціологія, філософія, педагогіка, астрофізика, медіапсихологія, гідрологія, матеріалознавство, архітектура та дизайн та багатьох інших. За останні 3 роки було створено нові відділення – суспільних комунікацій, «Київ-столиця» та безпеки й оборони.
Завдяки постійній підтримці міста, вихованці Київської МАН мають змогу займатися науковими розвідками на сучасному обладнанні, котре дозволяє «крокувати в ногу» з інноваційними досягненнями сьогодення.
Наукове кураторство діяльністю закладу здійснює Національна академія наук України через президію Київської МАН, до складу якої входять 7 директорів наукових інститутів НАН України, а також директор українського відділення «Міжнародний центр наукової культури – Всесвітня лабораторія» та перший проректор НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».
Київська МАН сьогодні – це стартовий майданчик для тих, хто прагне змінити на краще світ та своє життя за допомогою науки. Вони вчать робити відкриття!