Мовні табори - 2017. Пришкільний мовний табір «Sunshine — Сяйво» на базі спеціалізованої школи № 173 Солом'янського району


Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, у 2017 році на базі спеціалізованої школи № 173 Солом'янського району міста Києва з поглибленим вивченням іноземної мови працював шкільний мовний табір «Sunshine» («Сяйво») у співпраці з громадською організацією GoGlobal та її підрозділом GoCamp, метою якого було створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови. Основним напрямом роботи табору була тематика «Спорт та здоров’я». З 29 травня по 16 червня 2017 року у таборі відпочивали, навчалися та змагалися 70 учнів 7-х, 8-х та 10-х класів. Табір було розташовано в актовому залі та кабінетах англійської мови, які оснащено комп’ютером, магнітофоном, мультимедійним проектором, телевізором. Роботу в таборі забезпечували вчителі англійської мови вищої категорії Вітковська Л.В., Рубанік Т.М., Грубріна І.В., Ходаківська С.М., Печерська О.М., вчителі 1 категорії Пащенко Н.В., Захарко А.В., Киричук Л.І., організаційно-технічну підтримку здійснювали вчитель німецької мови
Арентова Н.С., педагог-організатор Зуєва Ю.В. Реалізація завдань змісту роботи залежала від їх педагогічної майстерності та готовності разом з учнями пізнавати нове, експериментувати та бути відкритими до нових позитивних змін.
Під час роботи табору було запрошено кілька гостей: носія англійської мови із США Дагласа Бріттона, який розповів дітям про найпопулярніші види спорту в Америці, а також провів день мовних дискусій, та Олександра Боровенського, директора англомовної театральної школи “ProEnglish Theatre”, який навчав дітей акторської майстерності, поєднуючи навчання англійської мови, фізичного і психологічного розвитку та вміння працювати у команді. Також протягом останнього тижня у таборі брала участь представниця волонтерського руху GoCamp зі Сполучених Штатів Америки Ольга Андерсон, яка охоче включалася до всіх запропонованих вчителями активностей, а також сама виступала їх джерелом, проводячи із дітьми та вчителями заняття з йоги та зумби. Матеріали, що були запропоновані дітям, були розроблені методистами GoCamp і відповідали сучасним тенденціям викладання англійської мови та базувалися на автентичних ресурсах. Основною формою навчання у таборі стало виконання дітьми низки проектних завдань з різної тематики: «Мій здоровий раціон», «Вода – джерело життя» (пропаганда культури пиття води), «Емоційне здоров’я людини», «Способи подолання стресу», «Керування своїми емоціями», «Інше життя використаного пластику», «Мій район потребує допомоги» (екологічне здоров’я району) тощо.
Навчання іноземній мові поєднувалося з кращими виховними методиками, процес пізнання – зі спортивними та інтелектуальними іграми та відпочинком. План виховної роботи був насичений різноманітними заходами з урахуванням вподобань та віку дітей, спрямованими на розвиток комунікативних навичок і творчих здібностей та інтересів школярів, вміння працювати у команді, подолання мовного бар’єру та мотивацію для подальшого удосконалення навичок англійської мови. Співпраця із волонтером сприяла популяризації волонтерського руху в Україні.
Діти у таборі поділилися на 4 команди-загони за 4 кольорами (червоний, зелений, жовтий та синій), свою назву та девіз кожна команда вигадала сама. Навчально-виховний процес у таборі організовувався за тематичними днями: День спорту, День дружби, День здорового харчування, День довкілля, День творчості, День громадянина, День здорового духу, День культури тощо. Кожний день починався з символічної табірної пісні «Sunshine Reggae», зарядки-танцю та девізу, яким стали слова з тієї ж пісні «Don’t worry! Don’t hurry! Take it easy!» - «Не хвилюйся! Не спіши! Дивися на життя простіше!», а закінчувався презентаціями щоденних міні-проектів на відповідну тему; кожен тиждень закінчувався презентацією та оформленнями загального проекту тижня.
Вдалим, емоційним і дуже пам’ятним був День творчості, коли було запрошено Олександра Боровенського, директора англомовної театральної школи “ProEnglish Theatre”, який разом із вчителями провів майстер-клас з акторської майстерності, знання та вміння з якого діти використали у створенні проекту «Спорт як творчість», поєднуючи фізичні вправи різного типу із розігруванням сцен із відомих англомовних літературних творів.
У День музики учні з великим задоволенням взяли участь у створенні дубляжу англійською мовою відомих мультфільмів («Вінні-Пух», «Чебурашка та Крокодил Гена»). Розігрування ролей допомагало дітям розвивати мовні компетенції, уяву, креативність та непомітно долати мовний бар’єр. Іншою цікавою частиною цього дня було обговорення такого сучасного тренду як аматорське кліпмейкерство та створення власних відеокліпів до відомих англомовних пісень про спорт. Результатом цієї роботи стали сміливі і надзвичайно креативні кліпи, що мистецьки поєднали у собі елементи спортивних змагань, танців, екшену, фільму жахів та комедії.
У День культури вчителі запропонували учням поринути в атмосферу Києва 19-20ст. на Андріївському узвозі та у Музеї Однієї Вулиці, де гід провів надзвичайно цікаву та захопливу екскурсію англійською мовою, а учні змогли поставити ряд цікавих запитань за тематикою експозиції.
Слід відзначити насичену й цікаву програму у День спорту. Дітям були запропоновані цікаві рухливі ігри та танці, квест «Світові спортивні досягнення», присвячений Олімпійському руху, а також робота над проектом «Ігри для всіх», працюючи над яким, учні створювали власні ігри, які одразу ж були апробовані іншими учасниками.