Науково-практична конференція «Т.Г.Шевченко - Геній національного Відродження»
25.02.2016р на базі Національного музею Т.Г. Шевченка відбулася науково-практична конференція «Т.Г.Шевченко - Геній національного Відродження», організаторами якої виступили спеціалізована школа № 316 з поглибленим вивченням української мови та літератури та Національний музей Т.Г. Шевченка. Учасниками-доповідачами були відомі науковці Українського інституту національної пам’яті, представники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту міста Києва, управління освіти Дарницького району та методисти науково-методичного центру, шевченкознавці, дослідники життя і творчості Т.Шевченка, громадські діячі, наукові співробітники музеїв Т.Г. Шевченка міста Києва, голови методичних об’єднань учителів української мови та літератури шкіл, гімназій, ліцеїв Дарницького району.
Теми, які висвітлювалися доповідачами, викладені у Програмі конференції. Крім основної теоретично-дискусійної частини конференції, учасникам було запропоновано поринути у світ шевченкового слова: декламувалися уривки з поем Т.Шевченка, звучали пісні на слова Великого Кобзаря та демонструвалася театралізована вистава уривку з твору "Назар Стодоля". Відомий дослідник творчості кобзарів, бандурист Віталій Мороз зачарував слухачів мудрими словами Кобзаря, що лились з-під струн бандури.
Вшанування на початку березня пам'яті Тараса Шевченка стало гарною традицією спеціалізованої школи №316, насамперед, як закладу, спеціалізацією якого є поглиблене вивчення рідної української мови, мови нашого народу, мови творчості Великого Кобзаря.
І в цьому році за усталеною традицією 9 березня у закладі буде проведено урочисті заходи, присвячені пам’яті Кобзаря.
Упродовж двох тижнів у школі відбудеться низка заходів із вшанування його пам’яті. Це конкурси на кращих знавців творчості Т.Г. Шевченка, кращих читців його поезії, вечір-реквієм за Великим українським поетом.
Діяльність спеціалізованої школи №316 - це лише невелика складова практичного втілення великої державної політики в навчальному закладі, яка поєднує національно-патріотичне виховання і творчість Великого Кобзаря, формуючи їх як системне невід’ємне ціле.