Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest» триває

Опубліковано 30 березня 2018 року о 15:27

У рамках тижневого освітнього фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest» відділення наук про Землю КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» спільно з Інститутом географії НАН України підготувало захід на тему «Наука на допомогу вчителю географії».Модератор – Курлова Зінаїда Олександрівна,  завідувач відділення наук про Землю Київської МАН.

Вчителі навчальних закладів міста під час зустрічі зі вченими ознайомились з такими темами:

«Завдання географії у парадигмі сталого розвитку і цілей 2030» – доповідач Лісовський Сергій Антонович,заступник директора Інституту географіїНАН України, доктор географічних наук. Сергій Антонович розповів, що на  межі тисячоліть серед глобальних проблем, з якими зіткнулося людство, на перше місце вийшли питання взаємовідносин суспільства з природою, які до краю загострили  питання: куди рухатись далі?Аналіз сучасної ситуації, що склалася в ході здійснення людством спроб переходу до моделі збалансованого розвитку, показує необхідність розробки цілісного, науково обґрунтованого плану дій щодо кінцевої мети, засобів, етапів здійснення, узгодження колективних дій суспільства та розробки реально діючих ефективних механізмів щодо забезпечення реалізації концепції збалансованого розвитку.    Це, своєю чергою, вимагає значного розширення наявної теоретико-методологічної бази збалансованого розвитку.

«Умови життя населення великих міст України»  – доповідач Покляцький Сергій Анатолійович, старший науковий співробітник Інституту географії НАН України. Сергій Анатолійович у своїй доповіді наголосив, що цінність території великого міста на сьогодні залежить від людини – від її внутрішньої та зовнішньої оцінки.Потреби людини стали більш залежні від місця (території) та кордонів проживання людини, яка своєю чергою ввела нові поняття для характеристики певних аспектів свого життя – «якість», «спосіб», «рівень», «умови», «образ», «добробут», «життєві стандарти», «збалансований розвиток».

У доповіді «Мультимедійна презентація в сучасній географічній науці» Покляцький С.А. докладно зупинився нанаукових засадах створення мультимедійної презентації.

«Підручник з географії для 10 класу за новою програмою» –доповідач Савчук Іван Григорович, старший науковий співробітник Інституту географії НАН України, кандидат географічних наук. Іван Григорович розповів про те, що підручник з географії для 10 класу за новою програмою має чітку структуру, відображає новітні досягнення і тенденції в царині вивчення економічної географії. Об’ємний і складний матеріал підручника адаптовано з урахуванням вікових і пізнавальних можливостей учнів.

У роботі зібрання вчених Інституту географії НАН України та вчителів географії міста взяли участь представники ЗМІ, зокрема редактор газет «Завуч», «Краєзнавство. Географія. Туризм» видавництва педагогічної преси Сташко Жанна Миколаївна.Жанна Миколаївна висловила своє задоволення проведеним заходом, розповіла про результати співпраці відділення наук про Землю та газети «Краєзнавство. Географія. Туризм», запропонувала провести ряд заходів спільно з Київською МАН, вчителями, учнями столичних навчальних закладів.

Зінаїда Олександрівна підвела підсумки проведеного заходу, зокрема наголосила, що отримана інформація розширила науковий багаж вчителів географії, а спілкування з ученими допоможе зорієнтуватись у новій програмі з географії, підготовці мультимедійних презентацій  та ролі географії у розбудові України.

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux