Переможцем FIRST LEGO League стала команда Newton’s school з Технічної студії «Винахідник» міста Києва, яка запропонувала відправляти сміття у космос для знищення на Сонці за допомогою космічного ліфта та дронів
Діти-винахідники вразили інноваціями на Всеукраїнському науковому LEGO-турнірі
Цими вихідними у Києві відбувся Перший Всеукраїнський науковий LEGO-турнір (FIRST LEGO League), в якому взяли участь винахідники від 9 до 16 років. Діти презентували механізми для переробки пластикових стаканчиків, автономних роботів на гусеницях для патрулювання місцевості, пропонували нові методи утилізації батарейок. А переможцем FLL стала команда Newton’s school з Технічної студії «Винахідник» міста Києва, яка запропонувала відправляти сміття у космос для знищення на Сонці за допомогою космічного ліфта та дронів.
«Космічний ліфт значно зменшить вартість відправки вантажів та людей у космос: його запуск складе всього 1% від тої ціни, яку нині треба сплатити, щоби полетіти в космос на ракеті. А згідно з оцінками експертів NASA, вартість виведення на орбіту 1 кг вантажу за допомогою космічного ліфта не перевищуватиме 1,5 долара», – пояснюють ідею переможці турніру, члени команди Newton’s school.
Міжнародна програма FLL базується на двох принципах – зв’язок з реальним життям та дослідницький підхід, здатний розкрити творчий потенціал учнів. Учасники, використовуючи свою уяву та винахідливість, продемонстрували унікальних автономних роботів, яких вони конструювали з LEGO-деталей, датчиків, моторів – для виконання різноманітних місій. Також вони представили власні стартап-проекти на тему: «Сміття – це прихований скарб», які готували протягом останніх трьох місяців.
«FIRST LEGO League – це найсучасніша міжнародна програма навчання дітей шляхом залучення їх до вирішення актуальних питань через дослідницьку, проектну діяльність та командну співпрацю, – розповідає Оксана Стоєцька, організатор FIRST LEGO League. – Діти розвивають ті навички, які знадобляться їм у майбутньому. Дуже сильним мотиватором для них є розуміння, що їх ідеї дійсно можуть змінити світ на краще. Майбутнє належить нашим дітям і вони можуть впливати на нього вже сьогодні».
Гості заходу також не залишились осторонь. Вони не лише стали свідками видовищних Ігор роботів, але й самі зіграли в робофутбол та взяли участь у робоперегонах. Найдопитливіші відвідали майстер-класи від Технічної студії «Винахідник», під час яких діти мали змогу навчитися програмувати складних роботів або ж виконувати найпростіші математичні операції за допомогою конструктора LEGO. Музикальною родзинкою заходу став виступ чарівної Анни Трінчер – представниці України на Дитячому конкурсі пісні Євробачення 2015, фіналістки другого сезону телепроекту «Голос. Діти».
«Я рада виступати перед такими талановитими дітьми. Для мене залишається загадкою – як вони взагалі конструюють цих роботів? Пишаюсь ними і бажаю великого й успішного майбутнього», – підтримала учасників турніру співачка Анна Трінчер.
Загалом захід об’єднав 35 команд зі Львова, Києва, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Кіровограда, Кам’янець-Подільська, Вінниці, Святогорська, Золотоноші, Гельмязіва та Сміли. Всі діти отримали нагороди та подарунки від компанії LEGO, а переможці – запрошення до офісу IT-компанії MacPaw. Окрім того, одна з команд незабаром поїде до США на Всесвітній чемпіонат FIRST LEGO League, де представить Україну серед 290 000 інших учасників з 80 країн світу.
Основні нагороди FIRST LEGO League
«Конструкційна довершеність робота» – команда RoboTest отримала нагороду у даній номінації за робота під назвою «Маруся», якого вони конструювали протягом місяця (Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Смілянської міської ради Черкаської області)
Ця нагорода відзначає команду, що придумала та сконструювала робота довершеної міцної конструкції, здатного ефективно та якісно виконати місії сезону.
«Програмування» – команда Ukrainian Inventors (м. Київ, Технічна студія «Винахідник»)
Ця нагорода відзначає команду, що використовує виняткові прийоми програмування, включаючи чіткий, стислий та зрозумілий код, придатний до багаторазового використання, що дозволяє роботу автономно та послідовно виконати місії сезону.
«Стратегія та інноваційність» – Wild Robots (м. Київ, Технічна студія «Винахідник») отримала нагороду у даній номінації за робота, якого назвали Гена.
Ця нагорода відзначає команду, що застосовує доцільні інженерні прийоми та використовує добре сплановану стратегію, що дозволила спроектувати та побудувати інноваційного високопродуктивного робота.
«Найкращий виступ у Грі роботів» – Патріоти (м. Київ, СЗШ №168, інклюзивний експериментальний учбовий заклад)
Ця нагорода відзначає команду, що отримала найвищий бал у Грі роботів. Команди мають шанс позмагатися в трьох матчах тривалістю по 2,5 хв. кожний – зарахується найвищий бал з усіх трьох.
«Найбільш ґрунтовне дослідження» – 57.comанда (м. Київ, спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням англійської мови).
Ця нагорода відзначає команду, що використовує усе розмаїття джерел, щоб досягти глибокого та всеосяжного розуміння проблеми, визначеної учасниками.
«Інноваційність рішення» – Phoenix (м. Київ, Технічна студія «Винахідник»)
Ця нагорода відзначає командне рішення, що є винятково добре продуманим та творчим, а також має достатній потенціал для вирішення досліджуваної проблем.
«Найкраща презентація» – Robotronik (Гельмязівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Черкаська область)
Ця нагорода відзначає команду, що ефективно доносить інформацію про визначену учасниками проблему та запропоноване ними рішення, як до суддів, так і до інших потенційних прихильників.
«Командний дух, що надихає» – ZOLOWIZARDS (Золотоніська гімназія ім. С. Д. Скляренка, Черкаська область)
Ця нагорода відзначає команду, що особливо пройнялася досвідом участі в FLL, та демонструє надзвичайний ентузіазм та наснагу.
«Зразкова командна робота» – Green Extreme (Київ, Технічна студія «Винахідник»)
Ця нагорода відзначає команду, що, завдяки розподілу задач, активній комунікації та ефективному рішенню проблем, здатна разом здійснити набагато більше, аніж кожен з учасників окремо.
«Шляхетний професіоналізм» – Clean Police (Київ, Технічна студія «Винахідник»)
Ця нагорода відзначає команду, учасники якої в будь-яких ситуаціях демонструють повагу одне до одного та до інших команд. Вони визнають, що можливо поєднати дружнє змагання та взаємну підтримку, як на полі, так і поза ним.
Суддівські відзнаки – це можливість нагородити особливі команди
«Крізь терни до зірок: за стійкість та наполегливість» – Ecoschool (КВНЗ “Вінницька академія неперервної освіти”)
«Майбутня зірка» – Механік Life (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради)
«Чемпіон FLL» – Newton’s school, (м. Київ, Технічна студія «Винахідник»)
Ця нагорода відзначає команду, що ввібрала в себе досвід FIRST® LEGO® League, повністю засвоївши Основні Цінності та водночас продемонструвала високу майстерність та інноваційність у Грі роботів та Проекті.
Також свої нагороди отримали переможці у номінаціях «Найкращий тренер/ментор» та «Найактивніший волонтер».
“Результати залікових спроб в категорії “Гра роботів” перегляньте за цим посиланням“
Матеріали з сайту FIRST LEGO League в Україні
http://firstlegoleague.org.ua/27-02-vidbuvsya-festyval/
http://firstlegoleague.org.ua/rezultaty-chempionatu-gra-robotiv/