Підготовка вихованців КМАН до конференції в Астрономічній обсерваторії
У зв'язку з карантином юні науковці Київської МАН мають гарну нагоду попрацювати над своїми тезами, презентаціями до ювілейної травневої конференції в Астрономічній обсерваторії Київського університету (КАО). Цього року обсерваторії виповнюється 175 років.
Секція астрономії та астрофізики Київської МАН активно співпрацює з КАО, оскільки спостережна станція в Лісниках є основною базою для проведення учнями систематичних наукових спостережень різних об’єктів зоряного неба: комет, астероїдів, змінних зірок, квазарів. Керівник секції - Баранський Олександр Ростиславович, кандидат біологічних наук, -- працює індивідуально з кожним учнем у консультаційному онлайн режимі. У тезах, які будуть представлені на конференції, юним науковцям необхідно викласти основні результати досліджень, завершити фотометричне опрацювання всіх результатів (є нові спостереження за зиму, частина ще не опрацьована з минулих років, також є можливість завантажувати онлайн знімки неба від інших обсерваторій). Важливо постійно перевіряти результати на достовірність, опрацьовувати матеріали останніх публікацій у світі по тематиці досліджень.
На конференції учні секції повинні презентувати результати своїх досліджень перед відомими науковцями.
Зрештою, епідеміологічна ситуація в країні — це час, коли можна з головою поринути в тонкощі наукових досліджень. Наприклад, Ісаак Нютон відкрив закон Всесвітнього тяжіння, коли в Лондоні панувала чума і він виїхав за місто, де ніщо не заважало генію творити.