Проект «Запроси книгу у своє життя». Акція «Книгарня під відкритим небом»


Книга, можливо, найбільш складне і велике чудо з усіх чудес, створених людством на шляху до щастя і могутності майбутнього.
Горький М.
У Всесвітній день книги та авторського права, 23 квітня 2015 року шляхетні паняночки ліцею – інтернату №23 «Кадетський корпус» Шевченківського району започаткували проект «Запроси книгу у своє життя». В рамках проекту відбулася акція «Книгарня під відкритим небом».
Метою заходу є популяризація користі від читання книг, збільшення кількості прихильників читання традиційних книжок та забезпечення через книжку високого рівня саморозвитку, збагачення свого внутрішнього світу.
На честь Всесвітнього дня книги, у рамках проекту «Запроси книгу у своє життя» працювали вітальні :
- «Її величність КНИГА», (цікаві факти про книгу);
- «Натхнення» поетична студія, (презентація дитячої книги, літературних збірок, поетичний мікрофон);
- «З любов’ю для дітей», (виставка - презентація творів учителя ліцею Наталії Іванюк);
- «Казка запрошує в гості», (вікторина);
- «Скарбниця мудрості»,( вистава «В пошуках щастя»);
- «Палітра мистецтва», (заняття з живопису, ілюстрація до книжок – ювілярів 2015 року);
- «Книзі двері відчини», (флеш- моб).
Напередодні Дня книги паняночки ліцею зробили соціологічне опитування і отримали наступні результати:
- найпопулярнішою літературою серед читачів є дитяча - 40% та художня література – 41% і, на жаль, 19% респондентів не знаходять часу для читання взагалі.
- Улюбленими письменниками українців є: Тарас Шевченко - йому надали перевагу 34% опитуваних, та такі відомі постаті світової літератури як Михайло Лермонтов та Олександр Пушкін.
- у 95% жителів нашого мікрорайону є домашня бібліотека;
- Приємно вразило, що у наш час насичений інтернет-технологіями 74 % респондентів віддали перевагу все ж таки живій книзі, хоча 26% користуються переважно електронними;
- Цікавими були відповіді на питання «Як залучити дітей до читання?» І тут думки були різні: це і цікаві книги з яскравими ілюстраціями, і читання змалку. Проте найбільше опитаних схилилися до думки, що батьки повинні дитині власним прикладом показувати відношення до книги.
Паняночки разом з кадетами, педагогами нашого ліцею довели сьогодні всім, що КНИГА належить до найвизначніших надбань людської цивілізації. Завдяки їй ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, розуміння краси й творчих досягнень людини. Книга - це вікно у світ культурного різноманіття, міст, що з’єднує різні цивілізації у часі та просторі.