Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Сергій Квіт про боротьбу з корупцією в освіті: МОН розробить типові угоди щодо господарської діяльності у школах, боротиметься з монополією на виготовлення студентських квитків та атестатів

Опубліковано 01 березня 2016 року о 22:19
фото

Найближчим часом Міністерство освіти і науки разом з батьками і директорами шкіл країни розгляне питання фінансової і господарської діяльності загальних середніх навчальних закладів, у вирішенні яких беруть участь батьківські колективи. Про це повідомив Міністр Сергій Квіт під час прес-конференції в Будинку Уряду 1 березня 2016 року, що була присвячена боротьбі з корупцією в освіті.

«В Міністерство надходять скарги батьків, коли вони вперше приводять дитину до школи, а з них вимагають зробити грошовий внесок. Такі вимоги з боку школи є абсолютно незаконними», - підкреслив Міністр.

Разом з тим, школи мають свої нагальні потреби, вирішення яких потребує допомоги батьків. Це питання має бути врегульоване. Міністерство планує запросити з регіонів представників батьківських колективів, які успішно співпрацюють зі школами щодо вирішення господарських питань та директорів загальних навчальних закладів, які мають успішні приклади співпраці з батьками. «Вони поділяться своїм досвідом, ми розглянемо типові проблеми і запропонуємо їх вирішення: юристи Міністерства розроблять типові документи, як батьки можуть співпрацювати зі школами та, як директор співпрацюватиме з тими, хто хоче допомогти школі. Це важливий крок для налагодження системної роботи, щоб уникнути нарікань», - повідомив Міністр.

За словами Сергія Квіта, сьогодні МОН працює над питанням повернення нерухомості, яке було незаконно відібране у держави. Мова йде про два будинки, що розташовані за адресами: вул. Сагайдачного, 37 і бульвар Тараса Шевченка, 27а. «Це 3800 квадратних метрів площі, яка була виведена з під управління МОН і фактично приватизована», - уточнив Міністр.

По цій справі Міністерство освіти і науки України разом з Генеральною прокуратурою України, Головним управлінням культурною спадщиною КМДА і Міністерством культури України виступає позивачем у шести справах. Паралельно з судами за повернення цього майна відбуваються спроби вивести будинок по вул. Сагайдачного, що відноситься до історичної пам’ятки, з об’єктів культурної спадщини. Серед фірм, які пов’язані з цими судовими справами, Сергій Квіт назвав ТОВ «САМ 11»; ТОВ «Ріалтрейд», ТОВ «Провідна видавнича група», ТОВ «Укрбудменеджмент», ТОВ «Будівельна компанія «Артбуд». «Приватизація цих будівель відбулася, формально процедура була витримана, але я сподіваюся, що нам вдасться все це повернути», - додав Міністр.

Щодо стану справ у Національному авіаційному університеті, Сергій Квіт повідомив, що група осіб, які керували університетом, очолювана колишнім проректором і ректором НАУ, подала позови до 32-х судів проти університету. Сам університет планує виступати з судовими позовами і повертати собі ті активи, які були виведені незаконно. Ці активи пов’язані із забудовами, квартирами та землею, а також реконструкцією будівель. Сьогодні відбуваються суди по об’єктах по вул. М. Донця, 2а; проспект Космонавта Комарова, 1; будівля, що знаходиться на розі вулиць Лебєдєва-Кумача і Землячки, а також по вул. Симиренка, 1. Також у НАУ виявлені численні факти прихованої оренди, розбазарювання бюджетних коштів колишнім керівництвом. «Коли укладалися угоди про забудови, то університет повинен був мати певну частку квартир. І ця частка іншими додатковими угодами зменшувалася, а майно людей, які переглядали ці угоди з боку університету, збільшувалося. Ми маємо кримінальне провадження проти Максима Луцького, виставлені претензії і кримінальне провадження проти Миколи Кулика», - пояснив Міністр.

 

Сергій Квіт підкреслив, що сьогодні в університеті відбуваються позитивні зрушення. Вже обрана нова вчена рада, на черзі – загальні збори студентів і аспірантів, зміни до статуту університету та оголошення конкурсу на посаду ректора.

Міністр також поінформував про стан справ у Черкаському державному технологічному університеті, де головні зловживання керівництва були пов’язані з іноземними студентами. Як повідомив Сергій Квіт, сьогодні існує близько 350 фірм і фізичних осіб, які займаються рекрутінгом іноземних громадян на навчання до України. Діяльність таких організацій має перевірятися, тому Міністерство знайшло кваліфіковану особу, з якою пов’язує надію, що вся система обслуговування іноземних студентів, від навчального процесу до отримання візи, а також їхньої безпеки, буде перевірена. Міністр нагадав, що колишній ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала була звільнена з роботи у зв’язку із зловживаннями. Проти неї було порушено кримінальне провадження. «Студенти дуже часто не перетинали кордон та не складали сесії. Для всіх іноземних студентів двоє осіб писали контрольні роботи», - зазначив Сергій Квіт.

Як повідомив Міністр, ще один колишній ректор Ужгородського національного університету Федір Ващук намагається поновитися на посаді ректора через суд. За його безпосередньої участі студентам двох чеських університетів видавалися несправжні дипломи ужгородського університету. Як виявилося, ці дипломи не були внесені до Єдиної бази з питань освіти, а отже не були нелегітимними.

Окрім того, Міністерство освіти і науки сьогодні бореться зі штучно створеною монополією на виробництво дипломів про освіту. Ще в 2000 році було створено державне підприємство «Прикладні інформаційні технології», яке мало за мету узаконити діяльність єдиного виробника всіх документів про освіту, студентських квитків на основі фото-комп’ютерних технологій. Кожна сім’я, яка мала студента, з 2000 року платила приватній компанії за диплом, вартість якого не була обґрунтованою. Щоб ліквідувати монополію, треба змінити нормативну базу, мати відповідні технології, що дозволяли б виробляти документи про освіту. В минулому році МОН децентралізувало виробництво дипломів про вищу освіту, професійно-технічних навчальних закладів. Тепер кожний університет самостійно замовляє та виробляє свої дипломи за своїм власним дизайном. Завдяки цьому кроку відбулося здешевлення вартості дипломів.

За словами Сергія Квіта, захист диплому – це його серія і номер, а не голографічні знаки. «Справжність диплому в усьому світі можна перевірити онлайн за його номером і серією. Завдяки децентралізації виробництва дипломів було зекономлено 43 млн гривень», - підкреслив Міністр та зазначив, що в цьому році МОН продовжить роботу над децентралізацією виробництва студентських квитків і атестатів про середню освіту.

Джерело: mon.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux