Школа молодого директора
22 березня 2023 року у ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою відбулося навчання слухачів Школи молодого директора закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Привітала слухачів Школи та ознайомила з порядком денним начальник управління персоналу та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Лариса Біба.
Слухачі Школи ознайомилися з закладом професійної (професійно-технічної) освіти. Під час зустрічі директор закладу Василь Петрович розповів, що Коледж створено з метою докорінного поліпшення патріотичного виховання, військової та професійної підготовки молоді, формування в учнів та студентів позитивного ставлення до виконання престижу військової служби та військової освіти й водночас формування професіонала високого рівня кваліфікації.
Особливістю закладу нового типу є не лише отримання випускниками повної загальної середньої освіти, а й здобуття військово-облікових професій та спеціальностей. Випускники коледжу зможуть на пільгових умовах вступати до військових закладів вищої освіти, проходити службу на первинних посадах в Збройних Силах України та в інших військових структурах відповідно до набутої професії, або працювати у цивільних організаціях, підприємствах, установах, тощо.
Випускники закладу працюють у поштових відділеннях КМД УДППЗ «Укрпошта» і телефонних станціях ВАТ «Укртелеком» м. Києва та регіонів України, в інформаційних відділах та службах діловодства, багатьох державних та бізнесових структурах, міністерствах, відомствах. Сьогодні Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою - це найсучасніший заклад професійної освіти нового типу.
З питанням про конфлікти у школі: як реагувати та взаємодіяти з батьківською спільнотою слухачів Школи ознайомила Парфьонова Олена, співголова Громадської організації «Батьки SOS». Під час обговорення Парфьонова О. надала практичні кейси для директорів щодо розв’язання конфліктної ситуації у закладі освіти, навела конкретні приклади таких ситуацій у закладах освіти столиці та України, спільно з слухачами обговорили шляхи їх вирішення. Також пані Олена звернула увагу керівників закладів освіти про виконання ними статті 30 Закону України «Про освіту» та розміщення інформації про діяльність.
Одним з важливих напрямів роботи керівника є організація роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності у закладах освіти. З цим питанням новопризначених директорів ознайомила Чераньова Ольга Олександрівна, головний спеціаліст відділу розвитку інфраструктури освіти Департаменту освіти і науки. Чераньова О.О. підготувала для директорів закладів освіти презентаційні матеріали, наголосила на неухильному виконанні законодавчо-нормативної бази, надала вичерпний перелік облікових документів, які є обов’язковими у закладі освіти, а також розповіла про алгоритм дій керівника під час виробничого та дитячого травматизму.
Слухачі Школи отримали відповіді на свої запитання щодо трудового законодавства та зробили фото на пам'ять.