Столичний заклад освіти — сільській школі


Поділитися досвідом та вручити подарунки учням Денишівської ЗОШ І–ІІІ ступенів ім. В.Г. Бондарчука завітала делегація від Київського Палацу дітей та юнацтва.
Співпраця з навчальними закладами з різних регіонів України — давня традиція Палацу. Цього разу маршрут виїзного семінару пролягав через Житомирщину в село Дениші. В 2015 році з Директором Денишівської ЗОШ Вербило Ларисою Василівною було підписано довгострокову угоду про співпрацю, а команда школи, яка також є учасником фестивалю, отримала в дарунок від Палацу нові палатки. Педагоги та учні закладу сприяють організації заходів фестивалю туризму та краєзнавства «Перехрестя». Колектив та учні школи радо зустріли делегацію Київського Палацу дітей та юнацтва хлібом-сіллю, танцями та віршами. На честь гостей звучав гімн школи у виконанні учнів і щирі слова вдячності від адміністрації школи.
Директор КПДЮ Оксана Добровольська від імені колективу також подякувала за гостинний прийом, подарувала учням школи спортивний інвентар та з нагоди цієї події зазначила: «Діти, яких виховують у сільських школах, — це наше майбутнє. Вони проникнуті справжнім патріотизмом, любов’ю до рідного краю та нестримним бажанням до позитивних змін. І все це тому, що така школа не відокремлена від родини та громади. Тут відчувається родинне тепло та батьківська турбота. І тому так важливо підтримувати такі проекти та відкривати для цих дітей нові можливості — і державі, і небайдужим людям».
Приємно порадувала атмосфера, що панує в шкільному колективі, — це справжня дружня родина, члени якої разом працюють та приймають рішення. І такі висновки не випадкові. У школі є присадибна навчально-дослідна ділянка, де учні та педагоги разом вирощують городину для шкільної їдальні. А щодо прийняття спільних рішень переконав актив учнівського самоврядування під час тренінгу на створення команди, який провели для них співробітники відділу соціальних ініціатив та партнерства Палацу. «Діти активні, відкриті до діалогу, звикли до неформального спілкування, готові взяти на себе відповідальність», — поділилася враженнями завідувач відділу Олександра Долгова.
Для гостей команда школи організувала цікаві екскурсії до зразкового шкільного меморіально-мінералогічного музею ім. В. Г. Бондарчука, місцевого Спасо-Преображенського Тригірського монастиря, на греблю річки Тетерева та до наметового містечка фестивалю туризму та краєзнавства «Перехрестя», де в цей час стартували змагання зі скелелазіння на Кубок пам’яті Галини ШКОЛИ — першого завідувача відділу туризму КПДЮ.
Після цікавих і змістовних екскурсій педагоги обмінялися досвідом, обговорили нові ідеї щодо співпраці та намітили можливі шляхи реалізації спільних проектів. Завершився виїзний семінар вшануванням героїв Другої світової війни біля монумента Вічної Слави в Житомирі.Подорож до Поліської Швейцарії (с. Дениші) залишила незабутні враження, приємні спогади та бажання повертатися сюди знову й знову.