Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Уроки мужності «Герої не вмирають!» у навчально-виховному комплексі «Домінанта»

Опубліковано 24 лютого 2016 року о 11:43

19 лютого 2016 року з нагоди Дня Героїв Небесної  Сотні у 2-11 класах НВК «Домінанта» були проведені уроки мужності та виховні години «Герої не вмирають!». Розповісти про трагічні події на Майдані 18-20 лютого 2014 року в заклад були запрошені учасники Революцію Гідності, воїни АТО.

До учнів завітали справжні Герої, якими потрібно пишатися кожному: львівянин Василь Пелиш, айдарівець за псевдонімом «Монах», Сергій Гришко  та Павло Васечкин, «кіборги» - захисники Міжнародногоаеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва. Розмову почали зі споминів про події на Майдані.

Свою участь у Євромайдані Василь Пелиш згадує з ностальгією. Тоді, двадцятирічним хлопцем зі Старого Самбора, що на Львівщині, усю зиму 2014 року провів на Євромайдані. Навесні добровольцем записався у батальйон «Айдар», куди влилися його друзі з Майдану, брав участь у визволенні від терористів багатьох населених пунктів Донбасу.

Сім місяців Василь пробув під Луганськом. А 24 серпня зв’язок з ним обірвався. Так рятуючи бойових друзів, потрапив під артобстріл на трасі Новосвітлівка-Хрящувате під Луганськом. Подумки приготувався до розстрілу. Та потрапив у полон до сепаратистів, хоч волів би краще померти. Хлопець повернувся з полону бойовиків майже через місяць, без правої руки: терористи відрубали Василеві руку за татуювання у вигляді українського герба та патріотичного напису.

За словами воїна, лікарі дивувалися стійкості українського солдата. Він вижив. Про цей період у своєму житті Василь бажає не згадувати. Думає про тих, хто на фронті. Його дуже дратує відчуття надмірної опіки чи жалю з боку інших до себе. Та у Василя є мета, сила духу та бажання робити свою справу.

Наразі айдарівець має роботу, — працює військовим обліковцем у міській раді Старого Самбора на Львівщині, здобуває заочно освіту землевпорядника та продовжує допомагати українським військовим, зокрема, побратимам з добровольчого батальйону «Айдар». Незважаючи на негаразди зі здоров’ям, разом з іншими волонтерами возив на Луганщину термобілизну, тепловізори, форму.

Нещодавно став учасником проекту «Підтримка протезування в Україні», завдяки якому за допомогою канадських лікарів-протезистів отримав багатофункціональний протез на праву руку. На плечи протезу теж набито Тризуб – це подарунок від канадських медиків.

Доля звела Василя Пелиша ще з одним воїном АТО – його тезкою Василем Скуженком, яким упродовж року опікувались учні НВК «Домінанта». 33-річний Василь Стуженко з Кривого Рогу. Боєць 40 батальйону територіальної оборони «Кривбас». Потрапив у засідку у районі Іловайська, де втратив праву ногу і кисть правої руки. І от, маючи канадські протези, хлопці  вперше публічно змогли потиснути один одному руки.

У цей день учні гімназії познайомилися ще з одними неймовірно відважними людьми та стали свідками історій, після яких сюжети з героїчних фільмів та книжок здаються тривіальними. Оборонці Донецького аеропорту – Сергій Гришко  та Павло Васечкин – через пряму мову «кіборгів» гімназисти дізнались історію героїчної оборони аеропорту «Донецьк».

Воістину, неймовірна мужність українських захисників, які не на словах вміють любити і захищати Україну. Ще довго болітимуть їхні рани, не швидко загояться і душевні. Тепер, переживши такі випробовування, деякі шкільні проблеми здаються їм неважливими, дріб’язковими, смішними.

Тому «кіборги» дали юному поколінню власні поради, як гідно виходити з будь-яких обставин, а ще розповіли, що подаровані обереги, дитячі малюнки, листи. Зроблені дітьми янголи справді охороняли їх від куль. Воїни навіть розвішували їх на стіні аеропорту «Донецьк», аби вірити у неймовірні властивості цих побажань.

Звертаючись до учнів, Сергій Гришко сказав: «Це ваші листи, обереги і малюнки носять солдати біля серця. Розвідники, отримавши завдання, віддають на зберігання усі особисті речі, крім ваших листів, з якими вони ніколи не розлучаються. Ваші дитячі сувеніри перетворюються на родинні реліквії, бо комусь вони нагадали про рідний дім, дітей, комусь підняли настрій, а комусь і врятували життя.» Дитячі обереги висять біля ліжок ранених бійців, а слова підтримки дитини є найкращими ліками для них.

А далі урок пам’яті «Буремні події Майдану» було продовжено заступником директора, учителем історії Ігорем Хвостиком у шкільному музеї «Бойовий шлях 60-ї армії ім. І. Д. Черняховського». 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux