Від шкільної преси до професійної журналістики
Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва 22 квітня 2016 року традиційно зібрало представників шкільної преси і лідерів учнівського самоврядування столиці на Форумі «Медіасвідомість молоді у соціальному середовищі».
У роботі Форуму взяли участь понад 700 редакторів шкільних газет, кореспондентів, дизайнерів, аматорів теле- та фотосправи з усіх районів міста. Під час урочистого відкриття Форуму майбутніх медійників і громадських активістів привітали головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Марія Кравчук і керівник ІТА «ЮН-ПРЕС» Надія Іллюк.
Привітали учасників Форуму й представники профільних вищих навчальних закладів — партнерів Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», а саме кандидат соціальних комунікацій кафедри видавничої справи та редагування Київського політехнічного інституту Радміла Цегол; заслужений журналіст України, доктор філософії з екстремальної психології, професор інституту журналістики Київського Міжнародного Університету Олександр Тур’ян; доктор історичних наук, доцент завідувача кафедри журналістики Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Володимир Денисенко; кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Тетяна Ярошовець; кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Курбан; секретар студентського парламенту Факультету журналістики та міжнародних відносин КНУКіМ Наталія Слободян та головний редактор Видавничого дому «ОГО», викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Віталій Голубєв.
Представники вищих навчальних закладів розповіли майбутнім журналістам про особливості навчання у ВНЗ та про пільги при вступі для переможців Міжнародного конкурсу-фестивалю «Прес-весни». Учасники Форуму мали змогу поспілкуватися зі студентами та дізнатись якомога більше про журналістику у профільних університетах.
Під час майстер-класів, які проводили досвідчені й успішні журналісти, блогери та медійники, юнкори мали унікальну нагоду не лише ознайомитися з тонкощами діяльності журналістики, а й отримали цінні поради, корисні для саморозвитку у майбутній професії.
Надзвичайно цікавим виявився «Журналістський марафон», під час якого команди районних та шкільних прес-центрів продемонстрували свою креативність, уміння працювати в команді, кмітливість та журналістські знання й навички.
Учасники марафону римували слова, складали карту України, знімали власні теле- та фоторепортажі, розпізнавали фейки тощо. Мабуть, найважчим і найвідповідальнішим виявилося завдання зняти прямий репортаж з місця подій, яке команди отримали на станції «Прямий ефір». За підсумками марафону третє місце посіла команда «Дніпро» Дніпровського району, друге — команда «Перл» Печерського району, а переможцями марафону стали лідери Голосіївського району.