XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»


З 18 по 20 травня 2018 року відбудеться XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».
Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 18 травня о 16.00 у Київському палаці дітей та юнацтва.
Прес-конференція організаторів та учасників запланована на 15.00.
Ініціатор цього заходу - Інформаційно‐творче агентство «ЮН‐ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва - зустрічатиме юних журналістів з усіх регіонів України та багатьох країн світу. Цьогоріч до участі в конкурсі долучилися дорослі журналісти та медіа педагоги.
Незмінними організаторами Фестивалю є Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Київський Палац дітей та юнацтва за сприяння Міністерства освіти і науки України.
У цьому році на Фестиваль завітають біля 300 учасників з 17 регіонів України (37 міст та сіл) та учасники із 4 країн світу: Білорусі, Польщі, Азербайджану, Придністров’я. Серед учасників фестивалю більше 60 дітей з Луганської і Донецької областей, а також з родин вимушених переселенців.
З Донецької області: Мирноград, Краматорськ, Маріуполь, Олександрівка, Лиман, Слов’янськ, Іверське, Добропілля, Горлівка. З Луганської області: Кремінне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Марківка, Рубіжне тощо. Також у заходах фесту візьмуть участь понад тисячу киян – учасників і переможців міських форумів, прес-боїв, фотофристайлів, літературних та журналістських конкурсів.
Особливістю Фестивалю є його довготривалість: він стартує в листопаді, а фінішує у травні. Протягом цього періоду конкурсанти працюють над своїми роботами за 10-ма номінаціями на задану тему «Я змінюю(-ся)!», адже Фестиваль проходить саме у травні, коли в столиці відбуваються заходи до Дня Європи.
За півроку до Оргкомітету Фестивалю надійшло близько 2 800 робіт у 10 номінаціях: «Літературний твір», «Газета», «Журналістська робота», «Інтернет-журналістика та ІТ-проект», «Медіа-проект», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Радіоробота», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство». Усі роботи оцінювало журі - редактори та журналісти провідних засобів масових комунікацій України, науковці та практики столичних вишів. А номінацію «Голос покоління Z» оцінювало дитяче журі (юні журналісти, вихованці інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС»)
Традиційні програмні заходи: урочиста церемонія нагородження, теплохідна прогулянка по Дніпру, алея «Прес-весни», майстер-класи від фахівців та нічна редакція «ІнфоМанія».
Новинки у програмі фесту.
Вперше на Фестивалі три доби працюватиме он-лайн редакція, у якій юні журналісти фесту готуватимуть свіжі новини, гарячі репортажі та влучні фото. Відкриттям для учасників Фестивалю стане презентація мультипроекту «Відкриваю світові Україну» та створення медіа-платформи «Молодь без кордонів». Також для учасників працюватиме дискусійна панель «Комфортний клімат для створення дитячого контенту», тренінг «Факт-чекін», он-лайн гра «Медіазнайко» тощо. Працюватиме селфі-зона «Фестивальне фото» та інтерактивні майданчики «Арт-медіа» від партнерів Фестивалю (профільних закладів вищої освіти, громадських організацій, відділів Палацу тощо).
Традиційно під час медіаковоркінгу «Ми разом з професіоналами» відбудеться обмін досвідом керівників делегацій та медіа-педагогів разом з фахівцями Державного комітету телебачення та радіомовлення, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Академією української преси. Також заплановано серію майстер-класів та тренінгів «Бліц-досвід роботи медіа-команд» – із залученням журналістів-практиків.
360 переможців та лауреатів фестивалю стануть учасниками журналістського марафону «Медіа-вояж Дніпром» на трьох теплоходах до Національного парку «Межигір’я» де впродовж доби будуть змагатись у квесті «Вірити у себе та долати перешкоди».
Вечір знайомств для юних журналістів проведуть юні аніматори та педагоги творчого центру «АРТ-МІКС» відділу соціальних ініціатив та партнерства Київського Палацу дітей та юнацтва.
Юні журналісти, окрім призів і нових знань, отримають унікальну можливість вступити до вітчизняних профільних закладів вищої освіти (ЗВО) на пільгових умовах. Адже незмінний девіз Фестивалю - «Стань студентом у травні».
ЗВО-партнери Фестивалю:
- Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка;
- Київський Національний Університет Культури і Мистецтв;
- Київський університет ім. Б. Грінченка;
- Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»;
- Київський Міжнародний Університет;
- Університет державної фіскальної служби України;
- Інститут екранних мистецтв імені Івана Миколайчука.
За 16 років існування Фестивалю понад 5 тисяч учасників стали випускниками журналістських факультетів вищих навчальних закладів України. Багато відомих нині журналістів – переможці фестивалю та випускники ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ, зокрема: Павло Кужеєв, Ксенія Василенко, Максим Драбок, Влад Іваненко, Наталія Астахова, Юлія Костенко, Олена Ткаченко, Євген Куксін, Людмила Тягнирядно, тощо. У рамках Фестивалю учасники зустрічаються із редакторами газет, журналів та інтернет‐порталів, відомими журналістами теле- та радіокомпаній, а найкращі роботи переможців Фестивалю друкуються у професійних виданнях.
Співорганізатори Фестивалю:
Національна спілка журналістів України;
Національна спілка письменників України;
Державний комітет телебачення та радіомовлення;
Академія Української преси;
Київський молодіжний центр;
Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
Медіа-партнери:
8 Радіо – «Голос Києва», Українське радіо «Школяда», «Промінь»
8 Газети та журнали та інтернет-видання – «Міст-М» КПДЮ, «Голос України», «Вечірній Київ»; «Хрещатик»,» «Культура і життя», «Українська літературна газета», «Літературна Україна», «Однокласник», «Світ», «Стіна»;«Освіта України», «Шкільний світ».
Телерадіокомпанії: ТРК «Київ», НСТУ «Суспільне мовлення».
Телеканали: Перший – UA,, «Культура», «112», «Україна», «NewsONE», «5 канал» тощо.
ФЕСТИВАЛЬ У ЦИФРАХ
- понад 1000 учасників з Києва;
- 300 учасників із різних регіонів України;
- 4 країни, делегації від яких беруть участь у фестивальних заходах у Києві;
- понад 2800 робіт надходять на адресу Оргкомітету Фестивалю;
- 10 номінацій: «Журналістська робота», «Літературний твір», «Газета», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Інтернет-журналістика та ІТ», «Радіоробота», «Медіа‐проект», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство»;
- 3 дні яскравого професійного журналістського свята;
- більше ніж 20 цікавих та корисних заходів для юних «акул пера»;
- 7 місяців активного життя – саме стільки триває Фестиваль.
Акредитація журналістів: тел.: 050 724 71 90 - Надія Іллюк,
096 328 39 20 - Оксана Гаврилюк, 093 903 76 87 - Олеся Катрич.
Заявки надсилати на E-mail: [email protected]