Головна  →  Освіта  →  Позашкільна освіта  →  До Дня захисника України

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу,  збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі та на підтримку ініціативи громадськості.

Щороку 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, УПА та українських козаків, відзначається  День захисника України.
 

Загальноміський захід до Дня захисника України «Сила Нескорених!»

12 жовтня 2016 року в рамках загальноміського національно-патріотичного проекту учнівської молоді Києва «З Україною в серці!» в Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся захід до Дня захисника України та Дня українського козацтва «Сила Нескорених!».

У заході взяли участь Герої - учасники антитерористичної операції, серед яких і колеги – освітяни; військовослужбовці Збройних Сил України; представники громадських, благодійних, волонтерських організацій; учнівська, педагогічна та батьківська громадськість Києва.

Під час урочистостей  директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян нагородила освітян - учасників АТО муніципальною відзнакою – медаллю «Честь. Слава. Держава» та Подяками Департаменту освіти і науки, молоді та спорту. До вітань долучилася Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України.

Творчі вітання захисникам України та всім учасникам заходу подарували співачки, громадські діячі, волонтери Анжеліка Рудницька та Алла Мартинюк; Народний артист України, актор театру і кіно Володимир Талашко; гурт «Козацькі забави»; вихованці навчальних закладів столиці.

Депутат Київської міської Ради Олеся Пинзеник презентувала для учнівської молоді книгу «З Днем народження, Україно!». У ній зібрані листи підтримки солдатам на передовій від школярів, а також яскраві світлини воїнів АТО та їх звернення до дітей.

У рамках заходу «Сила Нескорених» відбулося засідання круглого столу «Комплексний підхід у вихованні громадянина – патріота незалежної України». У засідання взяли участь представники Київського Центру дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання, громадських організацій; спеціалісти управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, лідери учнівського самоврядування. Під час живої дискусії учасники обговорили питання партнерської взаємодії органів виконавчої влади, навчальних закладів, громадських організацій щодо спільної реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

Також учасники заходу відвідали інтерактивні платформи: презентацію актуального обмундирування та зброї від Національної гвардії України, Збройних сил України, Національної поліції; демонстрацію авіаційного спорядження; майстер-класи з рукопашного бою, радіозв’язку, параглайдингу; надання першої медичної допомоги. Діти та дорослі взяли участь у мистецьких майстер-класах «Кольорова демілітаризація» (декорування гільз), плели маскувальну сітку, створили «Карту України дитячими долонями», переглянули  виставку творчих робіт ветеранів АТО та  вихованців студії образотворчого мистецтва. Юні кияни підготували та передали бійцям до Дня захисника України малюнки, листи підтримки, привітання та обереги.

 

Загальноміський захід до Дня захисника України «Сила Нескорених!»
Сила Нескорених. Презентація книги «З Днем народження, Україно!»
 Сила Нескорених. Засідання круглого столу
 Сила Нескорених. Інтерактивні платформи для учнівської молоді

 

Версiя для друку