Головна  →  Новини  →  24 червня 2024

Про оголошення Київською міською радою додаткового набору присяжних до Голосіївського, Дарницького, Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом’янського та Шевченківського районних судів міста Києва

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ОГОЛОШУЄ ДОДАТКОВИЙ НАБІР ПРИСЯЖНИХ ДО
ГОЛОСІЇВСЬКОГО, ДАРНИЦЬКОГО, ДНІПРОВСЬКОГО, ДЕСНЯНСЬКОГО, ОБОЛОНСЬКОГО, ПЕЧЕРСЬКОГО, ПОДІЛЬСЬКОГО, СВЯТОШИНСЬКОГО, СОЛОМ’ЯНСЬКОГО
ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОННИХ СУДІВ МІСТА КИЄВА

Якщо ви виявили бажання бути присяжним районного суду міста Києва і відповідаєте вимогам, встановленим Законом України «Про судоустрій і статус суддів», вам необхідно подати до Київської міської ради за адресою: вул. Хрещатик, 36, такі документи:

 • заяву про включення до списку присяжних відповідного районного суду міста Києва за формою, згідно зі зразком;
 • копію паспорта громадянина України;
 • витяг із реєстру територіальної громади;
 • довідку відповідного закладу охорони здоров’я про відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного / присяжної;
 • витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (скорочений).
 • інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
 • автобіографію в довільній формі.

Термін дії довідок / витягів складає 3 місяці з дати їх видачі / формування, якщо інше не встановлено в цих документах.

Кандидат несе персональну відповідальність за достовірність наданої ним інформації та поданих документів.

ВАЖЛИВО:

– Витяг з реєстру територіальної громади можна отримати звернувшись до Центру надання адміністративних послуг, а також у застосунку або на порталі Дія.

– Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» можна отримати через електронний сервіс: https://vytiah.mvs.gov.ua, а також у застосунку або на порталі Дія.

– Інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення можна отримати, звернувшись до Національного агентства з питань запобігання корупції або заповнивши відповідну заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/main/reference/list

ІНФОРМАЦІЯ ДО ВІДОМА

Хто такі присяжні?

Присяжний − це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може бути присяжним?

Присяжними можуть бути:

 − громадяни України;

− віком від 30 до 65 років;

− які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду;

− володіють державною мовою.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

− особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;

− особи, які мають незняту чи непогашену судимість;

− особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

− народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Присяжні є суб’єктами декларування

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді) відносяться до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення.

Для заповнення декларації присяжним необхідно завчасно отримати електронний цифровий підпис або кваліфікований електронний підпис.

До розгляду яких справ залучаються присяжні?

У цивільних справах розглядають справи про:

 • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
 • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
 • усиновлення;
 • надання особі психіатричної допомоги;
 • примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу.

У кримінальних справах щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Які гарантії мають присяжні?

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.

Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Довідки за телефоном: (044) 202-76-88

Відео за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1xpfXPcWXAjSIKwjwq90aujkvPvd7Rst8/view?usp=sharing

Зразок заяви

Перейти до спискуВерсiя для друку