Головна  →  Освіта  →  Загальна середня освіта  →  Енергоефективні школи  →  Участь СШ № 118 "Всесвіт" у проекті "Енергоефективні школи"
Участь спеціалізованої школи №118 «Всесвіт» у проекті «Енергоефективні школи»

Одним із завдань сучасної школи, безперечно, є виховання енергетично та екологічно грамотного, відповідального і свідомого майбутнього споживача, який зберігає і раціонально використовує природні ресурси. Саме тому спеціалізована школа №118 «Всесвіт» долучалася до освітньої програми «Енергоефективні школи», створеної за сприяння компанії «D.TEK» Інститутом місцевого розвитку. 26 вересня 2013 року у школі відбулася установча нарада щодо організації впровадження проекту. Кожен член педагогічного колективу усвідомив для себе основне завдання цієї програми – вироблення в учнів розуміння того, що енергія є цінним ресурсом та усвідомлення необхідності заощадження енергоресурсів для збереження клімату та життя на Землі.

Програма передбачала впровадження для учнів 6-8 класів «Основи теплопостачання та теплозбереження», дослідно-експериментальну роботу школярів, створення проектних пропозицій щодо підвищення енергоефективності навчального закладу, участь у міжнародному конкурсі між пілотними загальноосвітніми закладами Проекту «Енергоефективні школи». Діяльність школи в рамках цієї освітньої програми стала корисною і досить важливою, адже була спрямована на конкретні результати, а саме :

  • підвищення рівня поінформованості щодо шляхів енергозбереження;
  • отримання особистого досвіду, вмінь з реалізації практичних дій, спрямованих на енергозбереження та зменшення шкідливого впливу на довкілля;
  • формування звичок енергоощадної поведінки;
  • зменшення споживання теплової та електричної енергії в школі та вдома.

За результатами проведеного учнями пілотної групи Проекту теплового аудиту приміщень школи №118 «Всесвіт» - актового залу/їдальні, вестибюлю та кабінету фізики – було виявлено ряд проблем та недоліків, які призводили до дуже значних втрат теплової енергії (понад 50%).

Користуючись навчальною та методичною літературою, наданою у рамках проекту, а також науково-популярними виданнями та джерелами інтернет, був розроблений ряд рекомендацій та проектних пропозицій по кожному з 3-х приміщень. В ході проекту була проведена заміна вікон у приміщеннях актової зали/їдальні та вестибюлю.

Запуск проекту

Інтерв'ю "Що таке енергія?"

Версiя для друку