Головна  →  Новини  →  20 листопада 2014

ІІІ Міська науково-практична конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО м. Києва

18 листопада 2014 року відбулася ІІІ Міська науково-практична конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва «Філософські основи духовних цінностей як істина миру. Толерантність як внутрішній ресурс розвитку особистості та суспільства», приурочена до Міжнародного дня толерантності.

Організаторами конференції стали Ліцей міжнародних відносин № 51 та Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Захід було присвячено 70-й річниці ЮНЕСКО та 60-й річниці членства України в цій організації. У роботі конференції взяли участь представники 38 загальноосвітніх навчальних закладів усіх районів м. Києва.

Протягом 16-19 листопада у рамках відзначення Міжнародного дня толерантності - 2014 та під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Ліцей міжнародних відносин №51 проводив дні толерантності.

Під час конференції директор ліцею №51 Світлана Шевцова зазначила, що «головне завдання присутніх зробити територію України – територією гідності, а за українськими дітьми – майбутнє нашої країни».

У роботі конференції взяли участь та виступили з вітальним словом, наступні почесні гості:

  • Володимир Хандогій, Надзвичайний і Повноважний Посол України «Україна та ЮНЕСКО»;
  • Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні. «ЄС та його програми для молоді»;
  • Абас Абудула, другий секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні;
  • Рута Рудинскайте, аташе Посольства Литовської Народної Республіки в Україні;
  • Марія Глоба, національний координатор проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні» Міністерства освіти і науки України;
  • Олена Наєнко, в. о. начальника управління освіти Печерської райдержадміністрації;
  • Лі Хун, директор Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Мрідула Гош, голова правління Східно-Європейського інституту розвитку;
  • Зоц В.М.,провідний науковий співробітник лабораторії педагогічних інновацій Інституту педагогіки НАПН України. «Школа як ресурс культури миру»;
  • Влад Добрянський, музикант, Український центр сучасної музики, освіти та інтеграції. «Культура без кордонів».

Також заступник Міністра закордонних справ України Лубківський Д.Р., сердечно привітав учасників конференції.

Під час конференції, ліцеїсти запропонували гостям та учасникам конференції невелику театральну виставу та музично-вокальні номери, які відрізнялись надзвичайно високим рівнем професіоналізму. Усі номери були об’єднані темою доброти, сердечності, взаємодопомоги та толерантності.

У рамках заходу було представлено досвід роботи ліцею №51 у міжнародних проектах ЮНЕСКО., а також проводилася цікава та змістовна робота по наступним студіям:

  1. «Відкритість світу. Толерантність як результат міжкультурної комунікації».
  2. «Духовні цінності української молоді. Толерантність як основа формування патріотизму».
  3. «Толерантність і демократизація суспільства».
  4. «Українська вишиванка як духовна цінність народу, виразник національного характеру, ідеї, традиції».
  5. Студія для вчителів «Методологічні основи формування духовних цінностей учнів».

Школярами піднімалися одвічні питання духовних цінностей, толерантності, патріотизму. Ключовою думкою було те, що Істина Миру полягає в розвитку духовних цінностей кожної людини.

Під час конференції було розроблено та ухвалено Декларацію Конференції, яка містить Кодекс  поведінки сучасної молоді України, схвалений як керівництво до дії в умовах сучасного суспільства.

По закінченню роботи конференції всім учасникам були вручені сертифікати, а колективу Ліцею міжнародних відносин № 51 – Подяку від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту за організацію та проведення ІІІ Міської науково-практичної конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва «Філософські основи духовних цінностей як істина миру. Толерантність як внутрішній ресурс розвитку особистості та суспільства».

Перейти до спискуВерсiя для друку