Головна  →  Новини районів  →  12 лютого 2015

Відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні технології в освіті. Всеукраїнський проект «Інтелект України»

Відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні технології  в  освіті. Всеукраїнський проект «Інтелект України»

 11 лютого 2015 року в Українському колежі  ім. В.О.Сухомлинського  відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні технології  в  освіті. Всеукраїнський проект «Інтелект України» : теорія і практика реалізації» для директорів загальноосвітніх навчальних закладів Дніпровського та Оболонського районів м. Києва.

Мета семінару: ознайомити із системою навчання та виховання здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді у всеукраїнському науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

Хайруліна Василина Миколаївна, директор Українського колежу, член-кореспондент НАПН України, кандидат педагогічних наук  презентувала досвід впровадження програми в колежі та рекомендувала навчально-педагогічний проект "Інтелект України" до поширення в загальноосвітніх  навчальних  закладах.

Розпочала семінар Кириленко Світлана Володимирівна, науковий консультант проекту «Інтелект України», кандидат педагогічних наук, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Гавриш Ірина Володимирівна, науковий керівник проекту, доктор педагогічних наук, професор Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди висвітлила сутність  програми, досвід, та перспективи проекту.

Гості семінару відвідали уроки у проектних класах «Інтелект України»:

1.Урок читання в 1 класі, тема:  «Звук [ж], буква Ж. Казка Г. Андерсена  «Дикі  лебеді».

Вчитель Лобановська О.М. показала, як  працюють  в першому  класі над формуванням  навичок  читання.

2.Урок еврики в 3 класі, тема: «Нумерація багатоцифрових чисел. Площа фігур. Комбінаторні та винахідницька задача». Вчитель  Лаптєва Л.І. продемонструвала, як розвивати  творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працювати  над рішенням складних задач.

3.Урок «Навчаємось разом» в 4 класі, тема: «Що вийшло з вуст твоїх – пам’ятай і виконуй».

Вчитель  Буденкевич Ю.Л.  показала, як  діти розвивають пам'ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, як формуються ціннісні компетентності.

Учасники науково-педагогічного проекту «Інтелект України»  провели майстер-класи, індивідуальні консультації із  питань упровадження  його в практику роботи  загальноосвітніх  навчальних  закладів. Вони підкреслили, що мета проекту  полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

Перейти до спискуВерсiя для друку