Головна  →  Новини  →  15 вересня 2014

«Реформа освіти в Україні має три головні завдання» - Лілія Гриневич, Голова Комітету з питань науки і освіти

У Комітеті з питань науки і освіти 12 вересня 2014 року відбувся міжнародний круглий стіл на тему: «Формування і реалізація державної освітньої політики. Забезпечення освітніх реформ». В заході взяли участь міжнародні експерти: Голова Європейської асоціації освітнього права і політики, професор  Ян де Груф, професор Бостонського університету Чарльз Л.Гленн, вітчизняні експерти та громадські діячі у сфері освіти.

Голова Комітету з питань науки і освіти, розпочинаючи роботу круглого столу, зауважила: «Перед тим, як говорити про загальну стратегію реформи освіти, ми маємо сформулювати її основні завдання».

Перше, у зв’язку підписанням Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Українська молодь має бути конкурентоздатною у європейському просторі. «Конкурентоздатність можна будувати тільки шляхом належного змісту освіти, вивчення іноземних мов, нових технологій, формування вміння вчитися впродовж життя і будувати свою професійну  траєкторію відповідно до сучасних вимог ринку праці» - наголосила Лілія Гриневич.

Друге завдання випливає з ситуації поглибленого в останні роки нерівного доступу до якісної освіти. «Аналіз результатів ЗНО демонструє, що у нас існує прірва в можливостях здобувати  вищу освіту між дітьми з села і міста, між дітьми зі звичайних шкіл і зі спеціалізованих шкіл, з поглибленим вивченням предметів. Це означає, що держава, за державні кошти фактично проектує нерівний доступ до освіти. Ми зобов’язані усім дітям, незалежно від їхнього матеріального і соціального статусу забезпечити доступ до якісною освіти» - зазначила Голова Комітету.

Трете завдання, яке надзвичайно важливе, і яке необхідно враховувати під час реформування освіти - це необхідність «зшивання» нашої країни після тих складних подій, які ми переживаємо зараз.

«Це має реалізовуватись через зміст освіти. Це повинно втілюватись у системі виховання і у можливостях обміну досвідом, напрацюванням спільних проектів, обміном дітьми і молоддю між різними частинами країни. Система освіти є найкращим майданчиком для цього» - підкреслила Лілія Гриневич.

Організаторами Круглого столу виступили: Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Національна академія педагогічних наук України, Альянс USETI, Фундація Socires(Нідерланди).

За інформацією Комітету з питань науки і освіти Верховної ради України

Перейти до спискуВерсiя для друку