Головна  →  Новини районів  →  26 жовтня 2018

«Батьки ІНФО»

«Батьки  ІНФО»

25 жовтня 2018 року в школі І-ІІІ ступенів №238 відбулося засідання Батьківського клубу  «Батьки-ІНФО» на тему «Попередження жорстокого поводження підлітків». У засіданні взяли участь понад 200 представників батьківської та педагогічної громадськості.

Перед громадськістю виступили:

  • завідувач Навчально-методичного центру психологічної служби Управління освіти  Тетяна Гулєвич, яка інформувала присутніх про психологічні особливості явища булінгу у середовищі підлітків;
  • методист РНМЦ Управління освіти Надія Шумякова про норми законодавства України щодо  відповідальності  учасників  освітнього процесу за жорстоке поводження;
  • головний спеціаліст  відділу позашкільної роботи та виховання Управління освіти Наталія Макаревич про законодавчі підстави протидії домашньому насильству у закладі освіти та порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Також на засіданні було представлено проект учнів школи І-ІІІ ступенів №276 «Булінг – очима дітей», який висвітлив основні проблеми у відносинах підлітків і викликав позитивний  резонанс у громадськості.

Засідання Батьківського клубу  «Батьки-ІНФО» на тему «Попередження жорстокого поводження підлітків» є важливим громадським заходом, який мотивував  учасників освітнього процесу на обговорення проблеми булінгу у школах та створення у закладах освіти психологічно комфортної атмосфери навчання та виховання.

 Довідково

БУЛІНГ (від анг. bully – хуліган, забіяка, задирака) – визначається як утиск, дискримінація, цькування. Вчені визначають шкільний булінг як тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини або групи інших дітей.

На сьогодні булінг перетворився на доволі поширене явище, за яким стоїть ціла низка соціальних, психологічних та педагогічних проблем. Булінг – це особлива форма стосунків, яка ґрунтується на дискримінації, насильстві та агресії.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя. Саме тому сьогодні і батьки, і вчителі мають звертати особливу увагу на прояви булінгу і робити все можливе для його усунення, запобігання та створення  кожному дитячому колективі здорової та дружньої атмосфери.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку